Zaloguj się | Rejestracja

Rozpoczęcie projektu "Być jak Elizabeth"

sobota, 27 października 2018 r., godz. 13:18  |  Wersja do druku

W środę, 24 października odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu "Być jak Elizabeth". Projekt ten skierowany jest do mieszkanek gmin Dobra oraz Blankensee i ma na celu integrację obu gmin oraz upamiętnienie 120. rocznicy wydania pierwszej powieści Elizabeth von Arnim "Elizabeth i jej ogród".W spotkaniu wzięło udział ok. 100 mieszkanek, które odpowiedziały na zaproszenie wójt Teresy Dera i złożyły formularze rekrutacyjne do projektu.

Projekt "Być jak Elizabeth" został przygotowany dla 40 mieszkanek gminy Dobra i 10 gminy Blankensee. Ma on na celu integrację mieszkanek obu gmin oraz upamiętnienie 120. rocznicy wydania pierwszej powieści Elizabeth von Arnim "Elizabeth i jej ogród". Realizacja projektu przypada również w ustanowionym przez Sejm RP Roku Praw Kobiet oraz w 100. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

Do projektu zgłosiło się 135 kobiet, w związku z tym wprowadzono dodatkowe kryteria rekrutacyjne. W pierwszej kolejności do projektu zostały zakwalifikowane Panie, które po raz pierwszy zadeklarowały chęć udziału w projekcie, drugim kryterium była kolejność zgłoszeń.

W związku z tak dużym zainteresowaniem Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podjęła decyzję o przeorganizowaniu zajęć, tak aby pozostałe Panie miały również możliwość skorzystania chociaż z części proponowanych wydarzeń. I tak osoby, które znalazły się poza wybraną 40, będą mogły uczestniczyć w zajęciach jogi, warsztatach integracyjnych, pisarskich oraz w spotkaniach ze specjalistami od wizerunku, dietetykami i lekarzami.

Pierwsze zajęcia integracyjne odbędą się 13 listopada o godz. 16 w GCKIB w Wołczkowie i 14 listopada w GCKIB w Dołujach. Tego dnia odbędą się też pierwsze zajęcia jogi w Dołujach i Wołczkowie, które rozpoczną się o godzinie 19.

"Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, miłą atmosferę, cenne uwagi i zapraszamy do udziału w zajęciach. Dziękujemy też specjalnemu gościowi spotkania Elżbiecie Bruskiej, tłumaczce powieści Elizabeth von Arnim, która w ramach projektu poprowadzi warsztaty pisarskie" - mówi Izabela Dryjańska, koordynator projektu.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa - Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania.


Spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Być jak Elizabeth" - 24 października 2018 r.:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama