Zaloguj się | Rejestracja

"Wokół Niepodległej" przez gminę Dobra

piątek, 05 października 2018 r., godz. 07:36  |  Wersja do druku

Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Straż Graniczna zorganizowała bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej". Funkcjonariusze i pracownicy SG biegną wzdłuż polskiej granicy przez 18 dni, pokonując dystans ok. 3600 km.Sztafeta biegu wystartowała 22 września z województwa podlaskiego. Na metę planuje dotrzeć 10 października. Biegacze niosą pałeczkę sztafetową z umieszczoną wewnątrz rotą ślubowania funkcjonariusza SG. Trasa biegu prowadzi po drogach i ścieżkach przy granicy, ale również - ze względu na teren oraz uroczystości towarzyszące - po drogach powiatowych i krajowych.

Sztafeta dotarła do gminy Dobra w czwartek, 4 października o godz. 22:00. Był to już 2460 km trasy i 265 godzina ciągłego biegu. Trasa sztafety prowadziła przez Dołuje, Lubieszyn, Buk i Stolec.

W Dołujach sztafetę powitali mieszkańcy gminy Dobra. Biegaczom dopingowali m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, sekretarz Rozalia Adamska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno Katarzyna Marks i komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński. Strażacy z OSP Dobra na powitanie sztafety zapalili świetlne race, a część mieszkańców gminy dołączyła do grupy biegaczy.

Bieg "Wokół Niepodległej" jest także próbą bicia rekordu Polski w kategorii najdłuższy bieg sztafetowy. Trasa biegu jest zapisywana przy pomocy urządzeń GPS, w które są wyposażeni biegacze.

"Wokół Niepodległej" przez gminę Dobra - wideo:


"Wokół Niepodległej" przez gminę Dobra - 4 października 2018 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama