Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu

wtorek, 02 października 2018 r., godz. 18:43  |  Wersja do druku

Przygotowywana jest przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Projekt inwestycji został przygotowany przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła również wsparcia finansowego na jego opracowanie.Celem inwestycji jest poprawa stanu nawierzchni drogi powiatowej, poprawa bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Początek projektu dowiązany został do opracowania Miasta Szczecin "Modernizacja ul. Modrej i Koralowej". Jest do jednak odrębna inwestycja, która będzie realizowana niezależnie od terminu rozpoczęcia prac na ul. Modrej w Szczecinie.

Inwestycja zakłada przebudowę konstrukcji jezdni o szerokości 5,5 m (na końcowym odcinku 6,0 m), przebudowę i budowę obustronnych chodników, budowę pasów rowerowych na ul. Koralowej oraz budowę mini ronda na skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

Zaprojektowano również:
1) Budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego (w związku z czym projekt przewiduje również wymianę nawierzchni na odcinku 260 m ul. Miodowej).
2) Pas wyłączenia na skręcie do obiektów handlowych (Biedronka).
3) Budowę pętli autobusowej wraz z miejscami parkingowymi.
4) Odnowienie oznakowanie pionowego i poziomego.

Obecnie Powiat Policki wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie realizacji inwestycji do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach "Budowy lub modernizacji dróg lokalnych".

"Ponieważ inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców Bezrzecza i Wołczkowa, będziemy wspólnie z powiatem realizować przebudowę ulic Górnej i Koralowej, nawet jeśli nie uda się zdobyć dofinansowania" - zapewnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama