Zaloguj się | Rejestracja

Uczniowie z Bezrzecza zebrali 1280 kg karmy

sobota, 29 września 2018 r., godz. 07:14  |  Wersja do druku

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu zorganizowali akcję charytatywną dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Dobrej. Podczas akcji, która odbyła się z okazji 5 jubileuszu Dnia Psiaka i Kociaka, uczniowie zebrali łącznie 1280 kg karmy."Kochani, szybka akcja! Samorząd ogłasza zbiórkę żywności na jubileuszowe piąte obchody Dnia Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej" - kartki o takiej treści pojawiły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu.

Każda klasa miała przydzielony karton, do którego można było wrzucać karmę. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy, otrzyma nagrodę. Zbiórka trwała do piątku, 28 września.

Wynik akcji zaskoczył chyba wszystkich. Dzięki uczniom udało się zebrać aż 1280 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska.

"Jest to niesamowity wynik i ja jako opiekun samorządu nie spodziewałam się takiej sumy" - mówi Paulina Bednarek ze szkoły w Bezrzeczu.

Zebrana karma trafiła już do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

"W imieniu naszych zwierzaków bardzo chciałam podziękować uczniom z Bezrzecza za zorganizowanie tej wspaniałej akcji. To niesamowite, jak dużo osób chciało pomóc naszemu schronisku. Jeszcze raz bardzo dziękujemy" - mówi dyrektor schroniska Katarzyna Hermanowicz.

Przypominamy, że już w niedzielę o godz. 13:00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbędzie się 5. Dzień Psiaka i Kociaka, na który serdecznie zapraszamy - zobacz program festynu.

Uczniowie z Bezrzecza zebrali karmę dla zwierząt ze schorniska:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama