Zaloguj się | Rejestracja

Umowa na bezpłatne przejazdy dla uczniów z gminy Dobra

czwartek, 27 września 2018 r., godz. 14:28  |  Wersja do druku

W czwartek, 27 września Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek podpisali porozumienie w sprawie przystąpienia Gminy Dobra do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów z naszej gminy.Dzięki podpisanej umowie, od 1 października 2018 r. uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych nie będą musieli płacić za bilety autobusowe i tramwajowe, którymi zarządza Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Po podpisaniu umowy z prezydentem Szczecina, wójt Teresa Dera wraz ze skarbnikiem Jolantą Jankowską podpisały umowę z dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Radosławem Tumielewiczem, w sprawie zasad i sposobu rozliczeń za umożliwienie mieszkańcom gminy korzystania z uprawień do bezpłatnych przejazdów oferowanych przez ZDiTM.

Korzystać z darmowych przejazdów będzie można na podstawie karty SKA (Szczecińska Karta Aglomeracyjna) i/lub SKR (Szczecińska Karta Rodzinna). Posiadacze tych kart muszą zgłosić się do jednego z punktów personalizacji kart (np. Brama Portowa - ul. Wyszyńskiego 1, siedziba ZDiTM - ul. Klonowica 5, C.H. Turzyn - ul. Bohaterów Warszawy 40, pętla Kołłątaja - ul. Barbary 1 - zobacz wykaz), aby na podstawie aktualnych legitymacji szkolnych nadane im zostały specjalne uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. Tam też będzie można wyrobić SKA. Brak karty będzie oznaczać brak możliwości korzystania z darmowych przejazdów. Proces wyrobienia SKA jest szybki i bezpłatny. Zgodnie z regulaminem ZDiTM kartę SKA można odebrać maksymalnie po upływie 5 dni kalendarzowych od dnia złożenia wniosku. W przypadku kart SKR obowiązują procedury określone przez Urząd Gminy Dobra i program Szczecin Przyjazny Rodzinie. Wnioski o wydanie bądź przedłużenie terminu ważności SKR mieszkańcy gminy Dobra nadal składają w Wydziale Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51.

Przypominamy, że brak karty SKA lub SKR z nadanym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów oznaczać będzie brak możliwości korzystania z darmowych przejazdów (sama legitymacja szkolna nie upoważnia do darmowych przejazdów).

Warunki uzyskania uprawnienia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych:

- uprawnienia nadaje się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej - awers i rewers podbity pieczątką szkoły,
- adres zamieszkania: Gmina Dobra,
- uprawnienie nadaje się na okres do 30 września danego roku kalendarzowego, na który jest aktualnie podbita legitymacja szkolna,
- nowe karty SKA wyrabia się na podstawie wniosku wypełnionego i podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego, do wniosku należy załączyć aktualne zdjęcie użytkownika karty (wniosek o SKA).

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla dzieci od 0 do 8 lat:

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Szczecin nr XXXVII/1083/18 z dnia 30 stycznia 2018r. "dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, ale nie później niż do 30 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 8 lat mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów - na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka (np. książeczka zdrowia dziecka, dowód osobisty, itp.). Z uprawnienia mogą korzystać wszystkie dzieci bez względu na adres zamieszkania. W tym przypadku nie wyrabia się żadnych kart.

W celu zmniejszenia kolejek przy kasach biletowych w Szczecinie, będą one również otwarte w sobotę i niedzielę.

Gmina Dobra w całości pokryje koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Bezpłatne przejazdy dla uczniów z gminy Dobra będą obowiązywały od 1 października 2018 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Podpisanie umowy na bezpłatne przejazdy dla uczniów z gminy Dobra:

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama