Zaloguj się | Rejestracja

Projekty BO: sala szkoleń przy remizie w Wołczkowie

piątek, 28 września 2018 r., godz. 07:56  |  Wersja do druku

Powoli kończy się głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Głosować można do 2 października godz. 15. Przedstawiamy jeden z pomysłów, którym jest budowa sali szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie. Projekt przygotowali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.Gmina Dobra, jako jedyna w województwie zachodniopomorskim, posiada w swoich szeregach OSP z Grupą Poszukiwawczo Ratowniczą, która wykorzystuje psy ratownicze specjalności terenowej i gruzowiskowej, certyfikowane przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych SA PSP w Krakowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Mocno wierzymy w skuteczność zdobywania wiedzy, która przekłada się na jakość prowadzonych działań ratowniczych. Szkolenia mają na celu dotarcie do wszystkich uczestników biorących udział w akcjach. Poziom doświadczenia i wiedzy uczestników jest bardzo zróżnicowany, dlatego szkolenia koncentrują się na konkretnych potrzebach. Takie podejście pozwala na jeszcze sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczych. W związku z powyższym, planujemy rozbudować naszą jednostkę o specjalistyczną salę szkoleniową. W ten sposób damy uczestnikom szkoleń, możliwość na pogłębianie wiedzy w zakresie procedur, oraz ogólnodostępnej wiedzy dotyczącej ratownictwa i poszukiwań" - informują członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie, zachęcając do wsparcia projektu zgłoszonego do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Reklamy Google:


Sala szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie ma przylegać do już istniejącego obiektu i przygotowywanej do realizacji rozbudowy o garaż i zewnętrzny teren szkoleniowy. Stanowić będzie część kompleksu szkoleniowego. Będzie to obiekt z jednym pomieszczeniem, jednokondygnacyjny z możliwością zintegrowania z istniejącymi pomieszczeniami remizy. Wartość inwestycji wyceniono na 200.000 zł. Dokładny opis projektu - tutaj.

OSP Wołczkowo jako jednostka przeciwpożarowa została włączona do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego ze specjalizacją poszukiwawczo-ratowniczą. Zakres zadań jakie spoczywa na OSP wymaga rozbudowy remizy nie tylko o pomieszczenie techniczne, ale również o bazę szkoleniową. Ze względu na charakter szkoleń pomieszczenie szkoleń specjalistycznych musi znajdować się na terenie remizy. Dodatkowo sala będzie mogła służyć do prowadzenia różnego rodzaju zebrań wiejskich i zajęć środowiskowych.

Strażacy będą osobiście zachęcać do oddania głosu na ich projekt. W niedzielę, 30 września pojawią się z komputerami umożliwiającymi bezpośrednie oddanie głosu on-line w poniższych miejscach:

• godz. 13:00 - pod kościołem w Wołczkowie,
• godz. 14:00 - Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej.

Przypomnijmy, do 2 października godz. 15:00 trwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Mieszkańcy złożyli łącznie 23 projekty - 12 inwestycyjnych i 11 nieinwestycyjnych.

Lista projektów:
1. Serce Bezrzecza cz. III - "Wybieg dla psów wg. nowych zasad"
2. Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego we wsi Łęgi
3. Budowa zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego na Stadionie Sportowym w Dobrej
4. Sala szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie
5. Modernizacja boiska w Skarbimierzycach
6. Modernizacja ulic Podgórnej i Ogrodowej płytami drogowymi (Mierzyn)
7. Wybieg ze strefą agility dla psów (Dołuje)
8. Poprawa infrastruktury terenu sportowo-rekreacyjnego w Grzepnicy etap II
9. Budowa wiaty w Rzędzinach
10. Siłownia plenerowa w Buku
11. Strefa odpoczynku i relaksu w Dobrej
12. Organizacja Dnia Dziecka i Mikołajek dla dzieci i młodzieży z Łęgów.
13. Tradycja łączy pokolenia (Wołczkowo)
14. Turniej piłkarski z piknikiem - sportowe potyczki dzieci z Gminy Dobra (Dobra)
15. Festyn rodzinny i wycieczka integracyjna w Skarbimierzycach
16. Festyny rodzinne - "Żyj zdrowo i sportowo" , "Mierzyński wór przygód" - Dzień Dziecka (Mierzyn)
17. Festyn Rodzinny pt. "Powitanie Lata" (Wąwelnica)
18. Rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny "Pożegnanie lata" (Bezrzecze)
19. Integracja mieszkańców miejscowości Grzepnica w ramach zajęć kulturalno-sportowych
20. Organizacja pikniku rodzinnego oraz zabawy mikołajkowej w Rzędzinach
21. Piknik rodzinny i Mikołajki w Buku
22. Integracja nas wzbogaca (Dołuje)
23. Noc Kupały na Orliku w Dobrej

Więcej szczegółów na temat zgłoszonych projektów można przeczytać na stronie dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org.

Głos na wybrany projekt można oddać na dwa sposoby:
- poprzez wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej budżetu obywatelskiego i potwierdzenie głosu za pomocą kodu sms otrzymanego na telefon komórkowy; z jednego numeru komórkowego możliwe jest potwierdzenie maksymalnie 3 głosów,
- przez odbiór kart do głosowania i bezpośredni akt głosowania w pokoju nr 11 w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po okazaniu dokumentu tożsamości.

Źródło: OSP Wołczkowo, UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama