Zaloguj się | Rejestracja

Defibrylatory w remizach OSP w Dobrej i Wołczkowie

wtorek, 25 września 2018 r., godz. 15:52  |  Wersja do druku

Od października w remizach strażackich w Dobrej i Wołczkowie znajdować się będą automatyczne defibrylatory serca (AED). Urządzenia ratujące życie będą na wyposażeniu Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy zostaną dodatkowo przeszkoleni z obsługi urządzeń.Zakup automatycznych defibrylatorów był możliwy dzięki umowie na realizację zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którą z Ministerstwem Sprawiedliwości podpisała Gmina Dobra. Dofinansowanie zostało przyznane na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym.

W ramach otrzymanego dofinansowania dla jednostek OSP Dobra i OSP Wołczkowo zakupione zostaną jeszcze torby R1 wraz z wyposażeniem, pilarki do drewna, przenośne zestawy oświetleniowe oraz parawany do osłony miejsca wypadku. Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się na początku października.

Wartość projektu to 38.200 zł (z Funduszu Sprawiedliwości 37.818 zł, udział własny 382 zł).

Defibrylator serca stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia. Jest to urządzenie medyczne, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama