Zaloguj się | Rejestracja

KWW Teresa Dera rozpoczyna kampanię

piątek, 21 września 2018 r., godz. 20:34  |  Wersja do druku

W czwartek, 20 września w hotelu Julian w Mierzynie odbyła się prezentacja Komitetu Wyborczego Wyborców Teresa Dera. Wójt Gminy Dobra przedstawiła kandydatów na radnych, podsumowała mijającą kadencją, podkreślając liczne inwestycje, które udało się zrealizować w naszej gminie oraz zaprezentowała nowy program wyborczy.Podczas prezentacji komitetu wyborczego Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podsumowała kadencję i przypomniała o inwestycjach, które udało się zrealizować. W latach 2014-2018 Gmina Dobra wydała ok. 150 mln zł na inwestycje. Wśród nich są m.in. rozbudowa szkół podstawowych w Bezrzeczu i Dobrej, rozbudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowa nowych ulic i chodników, w tym dróg łączących miejscowości Skarbimierzyce z Bezrzeczem oraz Wołczkowo z Redlicą. Część dróg wykonano docelowo, a na wielu ułożono płyty drogowe, żeby później wybudować kanalizację. W Bezrzeczu wykonano nowy dojazd do osiedla przy ul. Cynamonowej, w Łęgach punkt przesiadkowy. Gmina Dobra współfinansowała również budowę dróg powiatowych, takich jak ul. Długa w Mierzynie czy ul. Graniczna w Dobrej.

W ostatnich czterech latach gmina pozyskała ponad 30 mln zł z różnych źródeł finansowania na realizację zadań inwestycyjnych, projekty dla dzieci, młodzieży, seniorów, szkół i przedszkoli. W tej kwocie znajduje się również 8 mln zł z NFOŚiGW na inwestycje środowiskowe. Środki te pozyskano w ramach poprawy gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra.

Powstały nowe boiska, place zabaw, trwa zagospodarowanie użytku ekologicznego Ptasi Zakątek w Dołujach, powstały nowe ścieżki rowerowe, w tym ścieżka ekologiczna do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Na ukończeniu jest realizacja projektu budowy ścieżki rowerowej z Dobrej do węzła przesiadkowego Głębokie. Pozyskano na to 10 mln zł w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Gmina wybudowała nowe zbiorniki wyrównawcze i studnie głębinowe. Przeprowadzono też remonty oraz przygotowano projekty rozbudowy kolejnych ujęć wody. Za kwotę ponad 13 mln zł na osiedlach w Bezrzeczu i Dobrej wybudowano zbiorniki retencyjne i rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej. Rozbudowywany jest również system kanalizacji deszczowej w Mierzynie. Gmina systematycznie realizuje koncepcję odprowadzenia wód deszczowych z terenu Mierzyna. Wartość całego zadania to ponad 100 mln zł, dlatego też inwestycja realizowana jest etapowo.

Na terenie gminy powstały trzy świetlice wiejskie w Łęgach, Buku i Grzepnicy. Gmina przygotowuje się też do budowy świetlicy wiejskiej na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. W Dobrej wybudowano Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów - 1,5 mln zł pozyskano z funduszy europejskich. Dzięki dobrej współpracy z gminami powiatu polickiego na terenie gminy Dobra funkcjonuje nowoczesne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W zeszłym roku zostało ono rozbudowane o kolejny budynek - Dom Kota.

Teresa Dera zaprezentowała też nowy program wyborczy. Zakłada on wzrost nakładów na budowę nowych dróg, oświetlenia ulic i chodników oraz wsparcie finansowe dla powiatu przy remontach dróg powiatowych łączących miejscowości w gminie Dobra. Kolejnym punktem programu jest budowa nowych połączeń drogowych łączących miejscowości Bezrzecze i Wołczkowo oraz Mierzyn z Miastem Szczecin. KWW Teresa Dera planuje kontynuować budowę sieci kanalizacji deszczowej w Mierzynie, Bezrzeczu i Dobrej oraz wybudować nowe sieci w Wołczkowie, Dołujach i Kościnie - w ramach ochrony mieszkańców przed podtopieniami.

Program wyborczy zakłada też nowe plany zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, wpisujące się w potrzeby mieszkańców, rozbudowę i modernizację ujęć wody oraz sieci wodociągowej, rozbudowę szkoły w Dołujach, budowę kompleksów przedszkolnych w Mierzynie i Bezrzeczu, budowę kompleksu żłobkowego w gminie, rozbudowę centrum Bezrzecza pod kątem rekreacyjno-wypoczynkowym, nowe programy kulturalne dla mieszkańców, rozbudowę ścieżek rowerowych (nowe 20 km tras), rozbudowę placów zabaw, siłowni plenerowych, terenu rekreacyjnego w Dołujach.

Wójt Teresa Dera przykłada też dużą wagę do bezpieczeństwa w naszej gminie. W planach jest zakup nowych samochodów i sprzętu dla OSP w Dobrej i Wołczkowie oraz współpraca z policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Kolejnymi punktami programu są: nowe i częstsze połączenia autobusowe, bezpłatna komunikacja dla uczniów, działania na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych, programy dla seniorów, kontynuacja pozyskiwania funduszy europejskich oraz współdecydowanie mieszkańców o przyszłości gminy w oparciu o konsultacje, spotkania i budżet obywatelski.

"Kto mnie zna to wie - nie rzucam słów na wiatr. Staram się realizować to co pokazałam w programie wyborczym" - mówiła wójt Teresa Dera.

Teresa Dera przedstawiła też kandydatów na radnych z poszczególnych okręgów wyborczych.

Okręg nr 1 - sołectwa: Dobra, Dołuje (z miejscowością Kościno), Wąwelnica (z miejscowością Lubieszyn), Skarbimierzyce (z miejscowością Redlica), Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk i Grzepnica (z miejscowościami Płochocin i Sławoszewo): Adam Biwan, Wioletta Konieczyńska, Wiesław Łodykowski, Katarzyna Marks, Tomasz Czarnota, Karol Grochot, Monika Chomiuk, Marcin Sobierajski, Teresa Dera.

Okręg nr 2 - sołectwa Bezrzecze i Wołczkowo: Krzysztof Dziełak, Aneta Soprych-Kuśnierz, Bartłomiej Miluch, Maria Pizzi, Andrzej Grochowski, Halina Sromek, Piotr Kędziorek, Wojciech Halec.

Okręg nr 3 - sołectwo Mierzyn: Władysława Gruszczyńska, Jerzy Stachowicz, Sylwia Cierpica, Grzegorz Śliwiński, Teresa Popławska, Krzysztof Zadrożny, Hanna Suszczyńska, Jolanta Szlachcikowska, Piotr Becker, Zbigniew Gadowski.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.


Konwencja wyborcza KWW Teresa Dera:


Prezentacja Komitetu Wyborczego Wyborców Teresa Dera - 20 września 2018 r.:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama