Zaloguj się | Rejestracja

Transgraniczna Rada Seniorów

niedziela, 23 września 2018 r., godz. 18:15  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller zapraszają osoby w wieku 50 lat i więcej do udziału w projekcie Transgraniczna Rada Seniorów. W ramach projektu odbywać się będą spotkania integracyjne, warsztaty oraz kursy językowe - niemieckiego dla polskich uczestników i polskiego dla niemieckich seniorów. Rekrutacja potrwa do 28 września, a zajęcia rozpoczną się już 6 października.Transgraniczna Rada Seniorów rozpocznie się 6 października 2018 r. i potrwa do 6 kwietnia 2019 r. W ramach projektu zaplanowane są:

- warsztaty integracyjne dla seniorów,
- kurs języka niemieckiego (dla polskich uczestników,)
- kurs języka polskiego (dla niemieckich uczestników),
- spotkania partnerów - polsko-niemieckie konwersacje,
- warsztaty aktywizacji społecznej seniorów,
- Transgraniczny Dzień Seniora - spotkanie integracyjne, zabawa taneczna,
- powołanie Transgranicznej Rady Seniorów.

Wszystkie warsztaty i kursy będą prowadzone w klubach i świetlicach po obu stronach granicy. Szczegółowy harmonogram oraz miejsca realizacji zajęć zostaną podane po zakończeniu rekrutacji, ponieważ organizatorzy chcieliby dostosować miejsce i czas zajęć do potrzeb uczestników.

Transgraniczny Dzień Seniora zostanie zorganizowany 12 października o godzinie 18:00 w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej przy ul. Spełnionych Marzeń 3.

Każdy uczestnik projektu skorzysta z 5-godzinnych warsztatów integracyjnych, 30 godzin zajęć językowych, 18 godzin konwersacji językowych, 18 godzin warsztatów aktywizacji społecznej seniorów oraz weźmie udział w Transgranicznym Dniu Seniora. Możliwy jest udział we wszystkich rodzajach wsparcia lub w tylko w warsztatach i kursach albo w Transgranicznym Dniu Seniora. Odpowiednią opcję należy zaznaczyć na formularzu rekrutacyjnym, który jest dostępny na stronie: www.dobraszczecinska.pl oraz w Urzędzie Gminy w Dobrej, ul. Szczecińska 16 a i Urzędzie Gminy w Wołczkowie, ul. Lipowa 51.

Zapraszam do pobierania formularza zgłoszeniowego, który można dostarczyć do Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie lub Dobrej, albo przesłać skan dokumentu na adres: projektyue@dobraszczecinska.pl w terminie do 28 września 2018 r.

Pobierz formularz rekrutacyjny

Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne materiały oraz (w przypadku warsztatów integracyjnych, aktywizacji społecznej i Transgranicznego Dnia Seniora) skorzystają z cateringu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Izabela Dryjańska, tel.: 91 311 36 18, e-mail: projektyue@dobraszczecinska.pl

"Serdecznie zapraszamy do udziału w Transgranicznej Radzie Seniorów" - polecają i zachęcają do rekrutacji Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

Projekt FMP-0208-18 Transgraniczna Rada Seniorów jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Źródło: UG Dobra

Transgraniczna Rada Seniorów - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama