Zaloguj się | Rejestracja

Srebrny Krzyż św. Floriana dla OSP Dobra

czwartek, 13 września 2018 r., godz. 18:15  |  Wersja do druku

Strażacy z jednostki OSP Dobra zostali nagrodzeni Srebrnym Krzyżem św. Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w czwartek, 13 września w Jasienicy.Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana nadała srebrny medal jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Odznaczenie jest wyrazem szacunku za trudną służbę. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w czwartek, 13 września w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy. Mszę poprowadził metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła oraz prezes OSP Wołczkowo Jan Suszczyński. Wyróżniono też innych strażaków i kominiarzy - św. Florian jest patronem ludzi ognia.

"Gratuluję naszym strażakom wyróżnienia i życzę kolejnych sukcesów" - powiedziała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, po otrzymaniu informacji o odznaczeniu.

Medal ma kształt krzyża maltańskiego, z dwoma elementami strażackimi toporem i bosakiem. W środku jest wizerunek św. Floriana, patrona strażaków. Odznaczenia przygotowała parafia apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy oraz Powiatowa Straż Pożarna w Policach.

Uroczystość wręczenia medali św. Floriana - 13 września 2018 r.:Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama