Zaloguj się | Rejestracja

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

poniedziałek, 10 września 2018 r., godz. 18:07  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zaprasza osoby powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Zaszczepić można się w placówkach w Mierzynie, Dobrej, Dołujach i Bezrzeczu. Akcja realizowana jest w ramach Gminnego Programu Zdrowotnego na 2018 rok.Szczepienia realizowane będą od 12 września w placówkach::

1. NZOZ Centrum Medyczne AGMED w Mierzynie, ul. Grafitowa 4
tel. 91 48 33 808
2. NZOZ Centrum Medyczne AGMED filia w Dobrej, ul. Graniczna 24a
tel. 91 311 33 01
3. Przychodnia Medycyny Rodzinnej SALUS w Dołujach, ul. Daniela 32
tel. 91 311 88 19
4. Przychodnia Medycyny Rodzinnej GÓRNA w Bezrzeczu, ul. Górna 18b
tel. 91 818 20 10

"Osoby będące mieszkańcami naszej gminy i zdeklarowane w wymienionych placówkach zaszczepione będą nieodpłatnie. Prosimy tylko zabrać ze sobą dowód osobisty" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Grypa jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną układu oddechowego, która przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, gdy osoba chora mówi, kaszle, kicha. Największa liczba zachorowań występuje w okresie jesienno-zimowym. Szczyt epidemii grypy w Polsce przypada między styczniem a kwietniem. Grypy nie powinniśmy lekceważyć, gdyż może prowadzić do poważnych powikłań zwłaszcza u ludzi starszych i chorujących przewlekle. Najskuteczniejszym sposobem ochrony jest szczepienie przeciwko grypie. Szczepienia zapobiegają chorobie i jej powikłaniom, zmniejszają liczbę hospitalizacji z powodu zakażeń układu oddechowego, zaburzeń krążenia i niedokrwiennych udarów mózgu.

Narodowy Fundusz Zdrowia w zakresie świadczeń zdrowotnych nie finansuje szczepień przeciwko grypie, nie ma ich też w kalendarzu szczepień ochronnych, gdyż nie są one obowiązkowe, a tylko zalecane. To znaczy, że można zaszczepić się tylko odpłatnie. W związku z tym Gmina Dobra w ramach realizacji Gminnego Programu Zdrowotnego na 2018 rok postanowiła sfinansować szczepienia ochronne przeciwko grypie dla osób od 65 roku życia, gdyż znajdują się one w grupie ryzyka i są szczególnie narażone na powikłania pogrypowe, które mogą prowadzić nawet do zgonu.

Seniorzy z naszej gminy zaszczepieni będą czterowalentną szczepionką, powszechnie rekomendowaną przez najważniejsze instytucje zdrowia publicznego. Szczepionka ta jest najlepiej dostosowana do obecnej sytuacji epidemiologicznej i oferuje najszerszą możliwą ochronę.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama