Zaloguj się | Rejestracja

Piknik rodzinny w Buku - dużo zdjęć

niedziela, 09 września 2018 r., godz. 12:17  |  Wersja do druku

Pyszna grochówka, słodkie ciasta, pieczone kiełbaski, konkursy dla dzieci, pokaz ratowniczy strażaków - to tylko część atrakcji, które dla mieszkańców przygotowali organizatorzy pikniku rodzinnego w Buku. Fantastyczną imprezę zorganizowano z środków budżetu obywatelskiego gminy Dobra.Piknik rodzinny na terenie rekreacyjnym w Buku odbył się w sobotę, 8 września. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci. Były konkursy, rzuty piłką do kosza, malowanie buziek, gigantyczne bańki oraz wielki, dmuchany zamek. Smakosze mogli delektować się pyszną grochówką, domowymi ciastami oraz kiełbaską z grilla - wszystko było dostępne za darmo. Piknik zorganizowano z środków budżetu obywatelskiego gminy Dobra.

"Takie właśnie imprezy powinny być organizowane z budżetu obywatelskiego. Podczas pikniku mieszkańcy się integrują, jednoczą, nie ma kłótni i podziałów. Dzieci spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu, a rodzice mogą porozmawiać z sąsiadami i mieszkańcami gminy. Są tu osoby z Buku, Sławoszewa, Rzędzin, Dobrej, a nawet ze Szczecina" - mówił Tomasz Czarnota, radny gminy Dobra i współorganizator imprezy.

Na pikniku byli też sekretarz gminy Rozalia Adamska, były zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Szczecinie Jacek Fabisiak oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która rozmawiała o różnych tematach z mieszkańcami. Można było zapytać o inwestycje i plany związane z dalszym rozwojem gminy.

Piknik odwiedzili też policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie. Dzieci miały okazję zobaczyć od środka radiowóz, włączyć światła i syreny.

Jedną z większych atrakcji był pokaz ratowniczy w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Zaprezentowano sytuację związaną z wypadkiem samochodowym, w których ucierpiały dwie osoby (statystami byli mieszkańcy). Strażacy sprawnie rozcięli auto i wyciągnęli poszkodowane osoby. Szybka i profesjonalna akcja została nagrodzona gromkimi brawami.

Organizatorami pikniku byli sołtys i rada sołecka w Buku, LZS Buk oraz lokalna świetlica środowiskowa. Organizatorzy dziękują za pomoc mieszkańcom, właścicielowi baru "U Urbana" z Lubieszyna za smaczną grochówkę, restauracji McDonald's z Lubieszyna, policji oraz strażakom z OSP Dobra.

Piknik rodzinny w Buku - 8 września 2018 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama