Zaloguj się | Rejestracja

Śmieci na parkingu leśnym w pobliżu Dobrej - finał

czwartek, 06 września 2018 r., godz. 18:33  |  Wersja do druku

Straż Gminna ukarała mandatem karnym właściciela odpadów, które wyrzucono na parkingu leśnym w pobliżu skrzyżowania Dobra-Buk-Lubieszyn. W ustaleniu adresu właściciela śmieci pomogła Straż Miejska w Szczecinie.Jak już informowaliśmy, 4 maja funkcjonariusz Straży Gminnej zauważył na parkingu leśnym w pobliżu skrzyżowania Dobra-Buk-Lubieszyn 7 worków z odpadami. Strażnik wykonał dokumentację fotograficzną i przeprowadził dokładne oględziny zawartości worków. Pozwoliło to na zabezpieczenie dowodów wskazujących na firmę ze Szczecina. Zabezpieczono także dokumenty z danymi osobowymi pracowników.

Czynności wyjaśniające trwały stosunkowo długo. Korespondencja wysyłana zarówno na adres firmy, jak i domowy właściciela wracała do straży gminnej. Zwrócono się o pomoc do Straży Miejskiej w Szczecinie. Dzięki tej inicjatywie pod koniec sierpnia zgłosił się do Straży Gminnej w Dobrej właściciel firmy. Był zaskoczony sytuacją. Przypomniał sobie okoliczności związane z ujawnionymi odpadami. Wyjaśnił, że przekazał je ekipie wykonującej podłączenie elektryczne w nowej siedzibie firmy. Śmieci miały być dostarczone do JUMARU. Niestety trafiły na parking leśny w gminie Dobra.

Właściciel odpadów wyjaśnił, że firma zmieniła swoją siedzibę i z tego powodu korespondencja nie była odbierana. Zmiany w adresie nie były jeszcze opublikowane w Krajowy Rejestrze Sądowym. Właściciel oświadczył też, że nie ma danych firmy, która odebrała wskazane worki z odpadami. Został więc ukarany maksymalnym mandatem karnym w wysokości 500 zł.

"Podobne sytuacje zdarzają się stosunkowo często. Właściciel odpadów przekazuje je przypadkowej osobie lub firmie, która rzekomo ma dostarczyć je we wskazane miejsce. Takie postępowanie jest wykroczeniem z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W praktyce zawsze takie śmieci są wyrzucane do lasu, na puste działki, itp. Właściciel śmieci, odpadów nie może ich przekazać w żaden inny sposób, jak tylko i wyłącznie firmie odbierającej odpady" - informuje Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama