Zaloguj się | Rejestracja

Rajd do Rezerwatu Świdwie - relacja

wtorek, 04 września 2018 r., godz. 11:23  |  Wersja do druku

Ponad 200 miłośników turystyki rowerowej wybrało się w niedzielę na Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Szczecina oraz okolicznych miejscowości przybyli licznie ze swoimi dziećmi, a właśnie do najmłodszych w sposób szczególny było adresowane to wydarzenie. Tradycyjnie do wydarzenia dołączyli rowerzyści z klubu „Sama Rama” z Polic.

Rajd odbywał się na terenie trzech gmin: Szczecina, Polic oraz Dobrej (Szczecińskiej). Uczestnicy wydarzenia pokonali wspólnie 34 kilometry. Start i zakończenie miały miejsce w Szczecinie przy kąpielisku Głębokie, a finał wydarzenia w Ośrodku Dydaktyczno - Muzealnym "Świdwie”. Rowerzyści jechali bardzo spokojnym tempem, gdyż w rajdzie brało udział wiele dzieci. Najmłodsi uczestnicy mieli 3 lata, ale dzielnie pokonali cały dystans. Przejazd zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna.

Reklamy Google:


Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”. Bardzo interesujące prezentacje na temat piękna przyrody Rezerwatu Świdwie przygotował Kazimierz Olszanowski, który jest gospodarzem obiektu w Bolkowie. Prelekcję dla dzieci na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym poprowadziła Marta Kucharska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Policjantka zwróciła uwagę dzieciom na wiele elementów, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo. Uczestnicy rajdu dzielili się wspólnie wrażeniami z delektowania się pięknem Puszczy Wkrzańskiej przy ognisku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili konkursy i zabawy zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że uczestnicy jak najdłużej chcieli pozostać w niezwykle gościnnym rezerwacie.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci. Kamizelki rowerowe oraz akcesoria poprawiające bezpieczeństwo organizatorzy otrzymali także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci na tornistry i plecaki. Organizatorzy wyrażają wdzięczność za wsparcie wszystkim instytucjom i sponsorom bo dzięki ich środkom można było zorganizować ten rajd. Udział w rajdzie tradycyjne był bezpłatny.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dopisała frekwencja i tak wielu miłośników turystyki rowerowej wyruszyło na rajd do Rezerwatu Świdwie. Szczególnie cieszy nas fakt, że wśród uczestników było tak wiele dzieci. Dziękujemy policji za zabezpieczenie przejazdu oraz poprowadzenie prelekcji na temat bezpieczeństwa, bo właśnie bezpieczeństwo młodych rowerzystów jest dla nas priorytetem” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Źródło: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Rajd do Rezerwatu Świdwie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama