Zaloguj się | Rejestracja

Nowa szkoła w Dobrej oficjalnie otwarta - 100 zdjęć

poniedziałek, 03 września 2018 r., godz. 20:22  |  Wersja do druku

To była bardzo wzruszająca uroczystość. Były łzy szczęścia, uśmiechy i przede wszystkim radość uczniów. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oficjalnie otworzyła nowoczesną, rozbudowaną szkołę podstawową w Dobrej.Uroczyste otwarcie nowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej, połączone z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/19, odbyło się w poniedziałek, 3 września. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele samorządów z gmin Dobra, Kołbaskowo, Police, przedstawiciele kuratorium oświaty, wykonawcy inwestycji, radni, zaproszeni goście oraz uczniowie wraz z rodzicami.

"3 września 2018 roku zapisze się na pewno w kronice szkolnej. Dzień ten przejdzie do historii naszej gminy, do historii całej społeczności. Cieszę się, że obok rodziców, uczniów i nauczycieli, przyjęliście Państwo zaproszenie i w tym właśnie dniu jesteście tutaj z nami" - powitała wszystkich Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która do 1970 roku uczyła się w szkole w Dobrej. Wójt zaprezentowała też pamiątkowe zdjęcia z tego okresu.

"Stworzyliśmy dla was drogie dzieci bardzo dobre warunki, gdzie możecie poszerzać swoją wiedzę, umiejętności, rozwijać zainteresowania i z wiarą patrzeć w przyszłość" - mówiła wzruszona Teresa Dera. "Życzę wam, aby czas spędzony w tej szkole nie był zmarnowany, abyście po ukończeniu tej szkoły wracali do niej myślami i te chwile pozostały w waszej pamięci na zawsze" - dodała wójt gminy Dobra.

Reklamy Google:


"Mieszkam w Dobrej od 21 lat i od 21 lat pracuję w tej szkole. Kiedy zaczynałam tutaj pracę do szkoły chodziło 140 uczniów. Z biegiem lat nasza miejscowość zaczęła się rozwijać i zaczęło przybywać dzieci w naszej szkole. Zrobiło się coraz ciaśniej i ciaśniej. Wynikiem naszych starań, a przede wszystkim pani wójt, było rozpoczęcie tej budowy. Bardzo się cieszę, że mogę rozpocząć ten rok w nowej szkole" - mówiła dyrektor szkoły Beata Szałkiewicz.

Podczas uroczystości przemawiali również przedstawiciel wykonawcy budowy, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Szwarc i Przewodniczący Rady Gminy Kołbaskowo Zbigniew Szczuplak, przedstawicielka Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Makowska oraz Przewodniczący GZ LZS w Dobrej Andrzej Grochowski i Przewodniczący Koła LZS Dobra Cezary Magda. Wszyscy goście mieli prezenty dla uczniów nowej szkoły.

Po przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, które wszyscy obecni nagrodzili gromkimi brawami. Wójt Teresa Dera przekazała też symboliczny klucz do szkoły dyrektor Beacie Szałkiewicz. Po uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Były piosenki, wiersze i występy taneczne.

Na koniec przedstawiciele uczniów i rady rodziców wręczyli wójt Teresie Dera ogromne serce z napisem "Dziękujemy Pani Wójt za spełnione marzenia!". Były łzy wzruszenia, uściski i gratulacje.

Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli zwiedzić całą szkołę, zobaczyć nowe klasy wraz z wyposażeniem, szatnie, łazienki i stołówkę, gdzie czekał tort ze zdjęciem szkoły. Nowa placówka zrobiła na gościach duże wrażenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości, a wszystkim uczniom życzymy udanej nauki w nowej szkole i jak najlepszych stopni.

Koszt rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej wyniósł 12,69 milionów złotych. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Gminy Dobra.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, a w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu. Wyremontowano też szkołę w Dołujach.

Uroczystość otwarcia nowej szkoły podstawowej w Dobrej - 3 września 2018 r.:Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama