Zaloguj się | Rejestracja

Rajd Baja Poland – relacja i zdjęcia

poniedziałek, 03 września 2018 r., godz. 06:39  |  Wersja do druku

Zwycięstwem Jakuba Przygońskiego zakończył się rajd Columna Medica Baja Poland - jedna z rund Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Dzięki zwycięstwu, Polak umocnił się na pozycji lidera pucharu świata FIA w rajdach terenowych.Zwycięstwo w jubileuszowej, dziesiątej edycji Columna Medica Baja Poland było pierwszą wygraną Jakuba Przygońskiego w imprezie częściowo rozgrywanej na terenach gminy Dobra. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Hołowczyc – obaj kierowcy startowali w samochodach Mini przygotowanych przez zespół X-Raid.

Pięciokrotny triumfator Baja Poland na mecie w Szczecinie zameldował się z 3 minutami i 34 sekundami straty do zwycięzcy. Trzecia lokata przypadła Władimirowi Wasiliewowi w Toyocie Hilux Overdrive. Rosjanin był wolniejszy od Przygońskiego o 16:56.

Reklamy Google:


Uroczyste wręczeniu pucharów dla najlepszych kierowców odbyło się w miasteczku rajdowym usytuowanym na szczecińskiej Łasztowni. Okazałe nagrody wręczali m.in. Wójt Gminy Dobra, Teresa Dera oraz Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Dzięki zwycięstwu, Jakub Przygoński zdobył 30 punktów i umocnił się na pozycji lidera pucharu świata FIA w rajdach terenowych. Jego najgroźniejszy rywal – Władimir Wasiliew wywiózł ze Szczecina 14 punktów mniej.

Na dwie rundy przed zakończeniem sezonu Przygoński ma 288 punktów. Drugi w klasyfikacji Wasiliew zgromadził do tej pory 217 punktów. Trzecie miejsce, z 198 punktami, zajmuje czeski kierowca Martin Prokop, który w Columna Medica Baja Poland był czwarty. W dwóch ostatnich rajdach zaliczanych do kalendarza pucharu świata FIA można zdobyć jeszcze maksymalnie 90 punktów, więc do zapewnienia sobie tytułu Przygoński potrzebuje 19 punktów.


Rajd Baja Poland 2018:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama