Zaloguj się | Rejestracja

Wójt Teresa Dera potwierdza start w wyborach

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., godz. 16:57  |  Wersja do druku

W środę w Dobrej odbyło się spotkanie prasowe zorganizowane przez Komitet Wyborczy Wyborców Teresa Dera. Podczas briefingu Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oficjalnie potwierdziła, że wystartuje w październikowych wyborach samorządowych.Na spotkaniu, które odbyło się 29 sierpnia, obecni byli kandydaci na radnych, rodziny i mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

"Kilka miesięcy temu ogłosiłam, że będę ubiegać się ponownie o stanowisko wójta gminy Dobra. Dzisiaj chciałam potwierdzić, że nasza kampania rozpoczyna się" - powiedziała wójt Teresa Dera i przedstawiła postanowienie komisarza wyborczego w Szczecinie z dnia 21 sierpnia 2018 r. o utworzeniu Komitetu Wyborczego Wyborców Teresa Dera.

Wójt przypomniała też, że wybory w gminie Dobra odbędą się na nowych zasadach. Gmina została podzielona na trzy okręgi wyborcze. Pierwszy obejmuje sołectwa: Dobra, Dołuje (z miejscowością Kościno), Wąwelnica (z miejscowością Lubieszyn), Skarbimierzyce (z miejscowością Redlica), Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk i Grzepnica (z miejscowościami Płochocin i Sławoszewo). Wybierzemy w nim 7 radnych. Wcześniej z tego terenu wybierano łącznie 5 radnych. Drugi okręg składa się z sołectw Bezrzecze i Wołczkowo, gdzie wybierzemy 6 radnych (dotychczas 4). Ostatni, trzeci okręg obejmuje tylko Sołectwo Mierzyn - tutaj wybierzemy aż 8 radnych (dotychczas 6). Łącznie nowa Rada Gminy Dobra będzie liczyła 21 osób.

Reklamy Google:


"Obecnie rada gminy liczy 15 osób, teraz ta liczba zwiększy się do 21. Dlatego w naszym składzie komitetu wyborczego są nowe osoby, które kandydują razem z nami. Są też osoby, które do tej pory pracowały na rzecz rozwoju tej gminy i nadal chcą na rzecz dobrego rozwoju, zrównoważonego rozwoju gminy pracować" - mówiła Teresa Dera.

Listy kandydatów na radnych są już gotowe i zostaną przedstawione razem z programem wyborczym w drugiej połowie września na konwencji wyborczej KWW Teresa Dera.

"21 października 2018 roku to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, dla wszystkich mieszkańców gminy Dobra. Jest to nasza mała ojczyzna. Chcemy, żeby w tym dniu wszyscy przyszli do urn wyborczych. Oddanie głosu to nie tylko spełnienie obowiązku, ale również zadbanie o to, żeby gmina Dobra była jeszcze lepsza" - powiedziała Teresa Dera.

Aktualna gospodarz gminy Dobra sprawuje swoją funkcję już od trzech kadencji. W tym czasie w naszym regionie doszło do wielu zmian, a gmina Dobra stała się jednym z najchętniej zasiedlanych terenów w regionie. Gmina Dobra jest też jednym z liderów rankingów wśród zachodniopomorskich samorządów. W październiku ubiegłego roku Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking wydatków inwestycyjnych samorządów, zgodnie z którym w latach 2014-2016 średnie roczne wydatki inwestycyjne Gminy Dobra w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły 1188,39 zł. Dało to naszej gminie 79. miejsce na 1559 gmin w całej Polsce . Gmina Dobra zajęła też wysokie 21. miejsce (z 1559 gmin wiejskich) w rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju opublikowanym w listopadzie ubiegłego roku. Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS.

Wybory samorządowe to jedne z najważniejszych wyborów w kraju, szczególnie z punktu widzenia mieszkańców miast i gmin. Radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast zmieniają nasz kraj. Pod wpływem ich decyzji budowane są drogi, chodniki, szkoły, tereny rekreacyjne. Ważne, żeby wziąć w nich udział, ponieważ dzięki temu mamy wpływ na rozwój naszego regionu.


Komitet Wyborczy Wyborców Teresa Dera:


Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama