Zaloguj się | Rejestracja

Rozpoczęcie roku w szkole podstawowej w Dobrej

środa, 29 sierpnia 2018 r., godz. 17:03  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera zaprasza mieszkańców na uroczyste otwarcie nowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek, 3 września o godz.14:00 i będzie połączona z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/19.Nowa szkoła podstawowa w Dobrej jest już gotowa. W połowie maja odbył się odbiór końcowy inwestycji, a wakacje gmina uzyskała pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu. W szkole są już meble i sprzęt komputerowy. Wszystko jest gotowe na przyjęcie uczniów.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, w kwietniu 2018 roku po 21 miesiącach zakończono prace budowlane. W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna wraz z widownią, magazynem na sprzęt sportowy i częścią sanitarną. Wybudowano również dwa budynki edukacyjne, w których znajdują się dodatkowe sale lekcyjne, toalety wraz z prysznicami i toaletami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, pracownia językowa, pracownia komputerowa, pomieszczenia przeznaczone na świetlice szkolne, pomieszczenia przeznaczone dla punktu przedszkolnego (dla 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat) wraz z zapleczem sanitarnym i szatnią dla dzieci, stołówka dla uczniów wraz z zapleczem kuchennym, pokój nauczycielski, sekretariat i pokój dyrektora, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Koszt rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej wyniósł 12,69 milionów złotych. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Gminy Dobra.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, a w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu. Wyremontowano też szkołę w Dołujach.

Źródło: ZEAS Dobra

Szkoła podstawowa w Dobrej:Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama