Zaloguj się | Rejestracja

Wakacyjne zajęcia w klubach i świetlicach w gminie Dobra

piątek, 24 sierpnia 2018 r., godz. 11:44  |  Wersja do druku

Do końca wakacji pozostał już tylko tydzień. Dzięki ofercie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek i Urzędu Gminy Dobra, młodzi mieszkańcy gminy, którzy wolne od szkoły tygodnie spędzali w domach, z pewnością nie mogli narzekać na nudę.W Wołczkowie odbyły się warsztaty profilaktyczne, "Spójrz inaczej"z elementami programu: "Spójrz inaczej na agresję". We wspólnej zabawie wzięło udział dwanaścioro dzieci. Po krótkim zapoznaniu się z nowymi uczestnikami warsztatów dzieci dobrały się w pary i następnie rozpoczęły pracę. Każda para miała duży arkusz papieru i jedna osoba kładła się na niego i była odrysowywana. Potem dzieci dorysowywały twarz, elementy ubrania i buty. Grupa miała za zadanie rozpoznać kto jest na prezentowanym obrazie. Następnie odbyła się pogadanka na temat naszego wyglądu, różnic i akceptacji drugiego człowieka.

Dzieci z Wołczkowa wzięły też udział w warsztatach kulinarnych. W spotkaniu, które odbyło się w miejscowej filii GCKiB wzięło udział 16 osób.

- Pierwszym etapem było przygotowanie składników na drożdżowe ciasto. Następnie każdy uczestnik rozwałkował swój kawałek ciasta, pokroił składniki, ułożył na cieście wg uznania i pizza była już gotowa. Dzieci zajęły się drugim etapem zajęć i wykonały specjalnego plastycznego ,,glutka’’ z mieszanki kleju, barwnika i pianki. Trzeba było mocno kręcić, aby powstał mały stwór. Dzieci miały dużą frajdę, gdy gotowy ,,glutek’’ pozwalał na niezliczoną ilość zabaw, tworzenia różnych kształtów. Każdy zabrał swoją pracę ze sobą, dzięki czemu zabawa mogła trwać dłużej. Zajęcia skończyły wspólną degustacją wcześniej upieczonej pizzy. Dzieci z radością wykonywały wszystkie zadania, a efekt końcowy ucieszył każdego. – opowiada Magdalena Półgęsek.

Reklamy Google:


Dużą atrakcją dla młodych mieszkańców Grzepnicy były wspólne wyjazdy nad jezioro Głębokie w Szczecinie.

- Harce w wodzie, nurki, pływanie, budowanie zamków z piasku, gra w siatkówkę, a potem wspólny powrót autobusem dały nam dużo radości. Wakacje są fajne. – podsumowuje Janina Kapłon ze Świetlicy w Grzepnicy.

Dzieci z Grzepnicy brały również udział w wielu spotkaniach i warsztatach. Młodzi mieszkańcy wspólnie układali skomplikowane konstrukcje z klocków LEGO, a także tworzyli prace o tematyce morskiej i indiańskiej.

Ciekawie było też w Łęgach, gdzie odbył się piłkarski turniej dwójek. W rozgrywkach zorganizowanych w trzech kategoriach wiekowych udział wzięło 25 uczestników. Gra pomimo, że była bardzo zacięta, toczyła się w atmosferze fair play.

W Łęgach zorganizowane zostały także warsztaty scrapbooking prowadzone przez Panie ze Szczecińskiej Manufaktury – Twórcza Cytrynka. Podczas tych zajęć dzieci ozdabiały okładki swoich zeszytów. Młodzi mieszkańcy tworzyli również własne mydełka.

Dzieci z Buku miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach profilaktycznych. Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznali tajniki wyrobu wielokolorowych naturalnych mydełek o różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu powstały pachnące truskawką mydełka. Na drugich zajęciach dzieci wykonywały kwiatek dla mamy z kolorowych drewnianych wiórków. W świetlicy w Buku odbyły się również warsztaty szycia i ozdabiania toreb z materiału.

Równie ciekawie było też w Rzędzinach, gdzie dla dzieci zorganizowane zostały warsztaty teatralne, plastyczne, kulinarne, sportowe oraz spotkanie, na którym wykonywane były doświadczenia naukowe. Szczególnie te ostatnie zachwyciło młodych mieszkańców. W czasie warsztatów nie brakowało doświadczeń z użyciem ognia oraz reakcji, które wyglądały bardzo efektownie. Uczestnicy z pewnością zapamiętają zielony ogień, produkcję lodów z użyciem ciekłego azotu czy kontrolowany wybuch.

Warsztaty profilaktyczno-teatralne w Rzędzinach pod nazwą: "Bohater Mój" były przeprowadzone przez Marcina Zbielskiego, aktora i dramaturga związanego ze stowarzyszeniem artystycznym Schloss Broellin z Niemiec. Podczas zajęć dzieci pracowały wspólnie nad scenkami, co budowało ich zdolność współpracy z innymi. Gry i zabawy motywowały je do kreatywnego opowiadania o swoich bohaterach, a także do zaprezentowania przed innymi (publicznością) „mocy” postaci inspirujących nas w życiu.

Podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Adama Dzieciniaka - reżysera i aktora Teatru Polskiego w Szczecinie oprócz wiedzy o teatrze, każdy z uczestników otrzymał dużą dawkę pozytywnej energii. Na warsztatach plastycznych, dzieci wykonały pachnące mydełka i piasek kinetyczny. W Rzędziyły również warsztaty rzemieślnicze na których dzieci tworzyły przepiękne i niepowtarzalne bransoletki z koralików.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Wakacyjne zajęcia w klubach i świetlicach w gminie Dobra:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama