Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy dogaszają pożar siana w Skarbimierzycach

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., godz. 08:04  |  Wersja do druku

Straż pożarna już drugi dzień dogasza pożar siana, do którego doszło na polu w Skarbimierzycach. Słup dymu widać m.in. w Dołujach, Dobrej, Lubieszynie, Bezrzeczu i Mierzynie.Ogień pojawił się w środę, 22 sierpnia około godziny 10. Na miejsce natychmiast wysłana została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Po przyjeździe podjęto decyzję o wezwaniu na pomoc kolejnych jednostek straży pożarnej - ze Szczecina i Polic. Pożar gasiło łącznie 6 zastępów strażaków.

Reklamy Google:


Choć sytuacja wyglądała na bardzo niebezpieczną, strażacy zapewniają, że nie ma zagrożenia, aby pożar rozprzestrzenił się na pobliskie tereny zabudowane. Straż rozgarnia siano i pilnuje, żeby wiatr nie rozniecił ognia w innych miejscach.

Pożar jest wyjątkowo trudny do ugaszenia i powoduje znaczne zadymienie w pobliskich miejscowościach. W zależności od kierunku wiatru dym jest widoczny i odczuwalny m.in. w Mierzynie, Skarbimierzycach, Dołujach, Dobrej, Bezrzeczu i Wołczkowie.

Jedną z przyczyn pożaru, braną pod uwagę przez strażaków, jest celowe podpalenie siana.

Źródło: KP PSP w Policach, UG Dobra, www.drony.szczecin.pl

Pożar siana w Skarbimierzycach z kamery drona:


Pożar siana w Skarbimierzycach:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama