Zaloguj się | Rejestracja

Rajd rowerowy Dobra - Drawno

czwartek, 09 sierpnia 2018 r., godz. 09:40  |  Wersja do druku

W dniach 17-22 lipca odbył się dwuetapowy rajd rowerowy Dobra – Drawieński Park Narodowy. Organizatorem imprezy był Zarząd Koła LZS Dobra. W rajdzie wzięła udział 30-osobowa grupa rowerzystów z gminy Dobra.Impreza rozpoczęła się 17 lipca od przejazdu ścieżką rowerową z Dobrej w kierunku Rzędzin. Po powrocie do punktu startu, rowerzyści zapakowali swoje rowery na wynajętą ciężarówkę, która przewiozła je na przedmieścia Drawna. Stamtąd cała grupa udała się do bazy noclegowej mieszczącej się na terenie Stanicy PTTK w Drawnie.

- 21 lipca w godzinach porannych 30-osobowa ekipa rozpoczęła drugi etap rajdu. Spośród szlaków rowerowych nazywanych: „Pętlą Głusko“, „Pętlą Barnimie” i „Pętlą Zatom” , wybraliśmy ten pierwszy. „Pętla Głusko“ to bezpłatny szlak rowerowy dostępny od świtu do zmierzchu, bardzo dobrze oznakowany wśród cudownej przyrody Drawieńskiego Parku Narodowego. Odkryliśmy na nim trochę tajemnic. Niektóre są absolutnie zaskakujące. – opowiada Cezary Magda, Przewodniczący Koła LZS w Dobrej.

Reklamy Google:


Długi na ponad 33 kilometry szlak, łączy ze sobą miejscowości Drawno, Drawnik, Borowiec, Barnimie , Zatom, Niemieńsko, Barnimie ,Podegrodzie, Drawno. Przejazd całej tej trasy zajął uczestnikom ponad 6 godzin. Rajd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz omówieniem różnic ukształtowania terenów Dobrej z terenami Drawieńskiego Parku Narodowego.

- Wszystkim uczestnikom rajdu oraz naszym sponsorom, współorganizatorom dziękujemy za pokrycie kosztów rajdu, dofinansowanie imprezy oraz za mile spędzony sobotni, słoneczny dzień. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej III edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego Dobra-Drawno oraz do udziału w imprezach, jakie Zarząd Koła LZS w Dobrej zaproponuje w swoim kalendarzu imprez jeszcze w tym roku. – podsumowuje Cezary Magda.

Źródło: LZS Dobra

Rajd rowerowy Dobra - Drawno:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama