Zaloguj się | Rejestracja

Budżet Obywatelski: Mieszkańcy zgłosili 23 projekty

środa, 08 sierpnia 2018 r., godz. 08:42  |  Wersja do druku

Na początku lipca zakończył się nabór wniosków do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Mieszkańcy zgłosili łącznie 23 projekty - 12 inwestycyjnych i 11 nieinwestycyjnych. Teraz projekty są weryfikowane.Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. W terminie składania wniosków złożono łącznie 23 projekty - 12 inwestycyjnych i 11 nieinwestycyjnych. Na realizację projektów przeznaczono 1 mln zł.

Obecnie projekty są w trakcie weryfikacji formalnej. W przypadku pozytywnej oceny formalnej projekty zostaną ocenione pod względem merytorycznym, a następnie w przypadku akceptacji zespołu ds. budżetu obywatelskiego dopuszczone do głosowania.

Reklamy Google:


Zgodnie z ustalonym harmonogramem, obecny etap weryfikacji projektów zakończony ogłoszeniem listy projektów, potrwa maksymalnie do 10 września 2018 r.

Przypominamy, że głosowanie mieszkańców na projekty z ostatecznej listy projektów rozpocznie się 11 września 2018 r. i potrwa do 2 października do godziny 15:00. Forma głosowania będzie zbliżona do roku poprzedniego z jedną zmianą, polegającą na tym, że każdy mieszkaniec będzie miał możliwość wyboru maksymalnie dwóch projektów inwestycyjnych i jednego nieinwestycyjnego, z zastrzeżeniem że nie można oddać głosu na dwa projekty inwestycyjne z jednego sołectwa.

Wyniki głosowania ogłoszone zostaną do dnia 17 października 2018 r.

Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Budżet Obywatelski Gminy Dobra - harmonogram:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama