Zaloguj się | Rejestracja

Lapidarium w Dołujach - ruszył przetarg

środa, 01 sierpnia 2018 r., godz. 05:45  |  Wersja do druku

Ogłoszono przetarg na wykonanie pierwszego etapu budowy lapidarium na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego w Dołujach. W ramach inwestycji odnowione zostaną dawne nagrobki, pojawią się nowe nasadzenia, ławeczki i tabliczki informacyjne.Cmentarz w Dołujach założony został w połowie XIX wieku jako cmentarz ewangelicki. Po 1945 r. funkcjonował przez 10 lat jako cmentarz komunalny i wpisany został do rejestru zabytków. Obecnie teren jest bardzo zaniedbany i zdewastowany, szczególnie w części, gdzie znajdują się stare mogiły sprzed II wojny światowej. Jedynie groby współczesne są w pewnym stopniu zachowane i zadbane. Teren porośnięty jest przez duże grupy krzewów i podrostów.

Reklamy Google:


Lapidarium będzie mieć nietypowy charakter z uwagi na fakt, że powstaje na terenie starego cmentarza, gdzie znajdują się mogiły w oryginalnych miejscach. Podstawowym założeniem projektu jest zachowanie istniejących grobów i odrestaurowanie ich nagrobków. Wszystkie elementy pozostawiono w miejscu ich odnalezienia, pomimo braku zaznaczonych mogił.

Projekt lapidarium obejmuje rewaloryzację istniejących pomników i mogił, ich wyeksponowanie, wyznaczenie układu komunikacyjnego, uzupełnienie istniejącej kompozycji zieleni.

Ogłoszono już przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje renowację muru ogrodzeniowego wraz z wycinką zieleni i cięciami sanitarnymi. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 20 sierpnia 2018 r. do godz. 10:30.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 listopada 2018 r.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama