Zaloguj się | Rejestracja

Sportowe sukcesy policjantki z Mierzyna

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., godz. 08:56  |  Wersja do druku

Na koncie ma już 12 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych medali. Takimi osiągnięciami może pochwalić się policjantka Kamila Wojdak z Komisariatu Policji w Mierzynie, która wyczynowo trenuje pływanie od 12 lat.

Dla sierż. Kamili Wojdak z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Mierzynie sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym, ale również godnie reprezentuje własną jednostkę w licznych zawodach.

29 czerwca w Warszawie odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych. Podczas zawodów Kamila Wojdak zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym oraz 2 srebrne medale na 50 m stylem klasycznym i dowolnym. Te zawody to tylko jeden z sukcesów Kamili. 17 marca policjantka wzięła udział w VI Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. Tam zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym i brązowy na 50 m stylem motylkowym.

Pani sierżant brała też udział w Mistrzostwach Policji w pływaniu w 2017 roku, gdzie stawała trzykrotnie na podium, odbierając 3 złote medale. W tych zawodach zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki.

W 2015 r. policjantka uczestniczyła w maratonie pływackim w Poznaniu pod nazwą "Wpław przez Kiekrz". Uczestnicy mieli do pokonania dystans 7500 metrów. Kamila Wojdak kolejny raz stanęła na podium zdobywając brązowy medal.

Wiele odznaczeń Kamila zdobyła jeszcze w trakcie studiów. Od 2009 do 2013 r. brała udział w Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim, Ostrowcu Świętokrzyskim, trzykrotnie w Katowicach i w Warszawie, gdzie zdobyła łącznie 17 medali. Policjantka zapowiada, że w przyszłym roku da z siebie wszystko by kolejny raz stanąć na najwyższym podium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: Oficer prasowy KPP Police st. sierż. Katarzyna Leśnicka

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji