Zaloguj się | Rejestracja

Trwa szacowanie strat spowodowanych suszą

piątek, 13 lipca 2018 r., godz. 08:40  |  Wersja do druku

W całym kraju trwa szacowanie strat w rolnictwie spowodowanych suszą. Przed kilkoma dniami swoją pracę rozpoczęła też powołana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego komisja szacująca straty w gminie Dobra. Poniesione przez lokalnych rolników straty są bardzo duże.Rolnicy wnioski w sprawie szacowania szkód składać mogą jeszcze przez najbliższy tydzień. Już teraz jednak pewnym jest, że straty w uprawach będą bardzo duże. Zniszczone są uprawy m.in. w Kościnie, Rzędzinach, Stolcu, Łęgach, Bezrzeczu, Skarbimierzycach i Wołczkowie. W skład gminnej komisji szacującej zgłoszone straty wchodzą przedstawiciele ZODR Barzkowice, urzędu gminy i izby rolniczej.

Reklamy Google:


Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa, komisje działają w 1792 gminach na terenie całej Polski. Według dotychczasowych danych poszkodowanych zostało 66 387 gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych suszą została oszacowana na ponad 1,2 mln hektarów.

W gminie Dobra straty zgłosiło już ponad 20 gospodarstw o łącznej powierzchni ok 800 ha. Straty na większości zgłoszonych gospodarstw oscylują na poziomie 30-50%. Na części pól jednak, z powodu braku deszczu zniszczonych jest aż 100% upraw.

Jeśli w gospodarstwach oszacowane zostaną szkody, rolnicy będą mogli skorzystać z niskooprocentowanych kredytów przyznawanych na preferencyjnych warunkach, obniżenia składek w KRUS oraz ulg w podatku rolnych.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama