Zaloguj się | Rejestracja

Początek wakacji - pijani kierowcy

sobota, 30 czerwca 2018 r., godz. 08:57  |  Wersja do druku

Pod koniec czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów i jednego kierowcę. Do interwencji doszło dwa razy w miejscowości Dobra oraz na trasie Dobra - Buk. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.W sobotę, 23 czerwca po godzinie 21 na ul. Szczecińskiej w Dobrej policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zauważyli rowerzystę, który bardzo się spieszył. Postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec miejscowości Łęgi jest nietrzeźwy - miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Reklamy Google:


Równie kosztowną podróż odbył rowerzysta, którego ten sam patrol zatrzymał do kontroli pół godziny później na ul. Sportowej w Dobrej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 26-letni mieszkaniec Buku osiągnął wynik 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dostał mandat w wysokości 300 zł.

Kilka dni później, 27 czerwca o godzinie 12:30 na trasie między miejscowościami Dobra - Buk mierzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Vectra, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła, że podejrzenia mundurowych były uzasadnione. Badanie wykazało, że 35-latek miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci sporządzili do sądu wniosek o jego ukaranie.

Nietrzeźwi kierowcy, bez względu na to czy poruszają się rowerami czy też samochodami, stanowią bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Są sprawcami wypadków i kolizji drogowych. Aby wyeliminować takie zagrożenia policjanci bardzo często dokonują kontroli stanu trzeźwości wszystkich kierujących na drogach.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Policach st.sierż. Katarzyna Leśnicka

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama