Zaloguj się | Rejestracja

Transgraniczny rajd rowerowy czterech jezior - zdjęcia

środa, 27 czerwca 2018 r., godz. 12:33  |  Wersja do druku

W niedzielę, 24 czerwca odbył się transgraniczny rajd rowerowy szlakiem 4 jezior. Trasa prowadziła po malowniczych terenach gminy Dobra oraz Niemiec.Trasa wiodła od boiska przy ul. Sportowej w Dobrej, przez ścieżkę rowerową w Buku, do granicy. Pierwszym przystankiem było jezioro w Balankensee. Po krótkim postoju uczestnicy wyruszyli w dalszą podróż, w stronę miejscowości Plowen.

"Naszym celem było malowniczo usytuowane jezioro otoczone lasem. Tam mieliśmy kolejny postój i po kilku dłuższych chwilach pojechaliśmy dalej do Locknitz, gdzie oprócz postoju przy trzecim z jezior, zobaczyliśmy ponad 1000-letni dąb. Następnie wyruszyliśmy w dalszą podróż najdłuższym odcinkiem do miejscowości Rothenklenpenow, gdzie był ostatni etap naszej podróży" - relacjonuje Paweł Marciszewski, animator sportu w gminie Dobra.

Reklamy Google:


Po odpoczynku nad jeziorem uczestnicy rajdu weszli na zabytkową wieżę, z której rozpościerał się widok na całą okolicę. Następnie rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną do miejscowości Mewegen i z powrotem do Blankensee. Po przekroczeniu granicy uczestnicy wjechali na ścieżkę rowerową, a następnie prosto w kierunku Orlika w Dobrej.

Na koniec rajdu można było upiec sobie kiełbaski na ognisku, a także odebrać pamiątkowe medale i dyplomy za udział w imprezie.

"Uczestnikom rajdu spodobała się trasa i charakter naszej rowerowej wycieczki. Był to nasz pierwszy rajd w sezonie letnim, ale na pewno nie ostatni. W przygotowaniu jest już następna wyprawa, po równie malowniczych obszarach. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.dobraszczecinska.pl w celu uzyskania informacji na temat naszych kolejnych podróży. Kolejna wycieczka już najprawdopodobniej na początku sierpnia" - informuje Paweł Marciszewski.

Źródło: Paweł Marciszewski, animator sportu w gminie Dobra

Transgraniczny rajd rowerowy czterech jezior - 24 czerwca 2018 r.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama