Zaloguj się | Rejestracja

Drugi etap zbiórki dużych odpadów w gminie Dobra

piątek, 15 czerwca 2018 r., godz. 10:27  |  Wersja do druku

W sobotę 16 czerwca na terenie miejscowości: Buk, Łęgi, Rzędziny, Stolec, Grzepnica, Sławoszewo i Płochocin odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon. Jest to drugi etap czerwcowej akcji organizowanej przez Urząd Gminy Dobra.Pierwszy etap czerwcowej zbiórki przeprowadzony został 9 czerwca w miejscowościach: Bezrzecze, Wołczkowo i Dobra. Drugi etap zaplanowano na sobotę, 16 czerwca. Kontenery zostaną wtedy rozstawione w Buku, Łęgach, Rzędzinach, Stolcu, Grzepnicy, Sławoszewie i miejscowości Płochocin.

Pojemniki pojawią się w następujących miejscach:

Buk
- na terenie koło kościoła
Łęgi
- przy placu zabaw
Rzędziny
- na terenie koło sklepu
- przy blokach
Stolec
- na górce za przystankiem
- przy klubie
- przy wjeździe nad jezioro Stolsko
Grzepnica
- przy przystanku
- droga w kierunku bloków
Sławoszewo
- przy wjeździe na ul. Gronową
Płochocin
- teren niedaleko stadniny koni

Reklamy Google:


Ostatni, trzeci etap zbiórki odbędzie się 23 czerwca w Mierzynie, Skarbimierzycach, Dołujach, Kościnie, Redlicy, Wąwelnicy i Lubieszynie. Kontenery pojawią się w następujących punktach:

Mierzyn
- ul. Długa za NORD-em (w pobliżu ul. Słonecznej),
- teren zielony pomiędzy NORD-em a ul. Grafitową,
- w okolicy ul. Mierzyńskiej 39-40,
- okolice ul. Topolowej róg Macieja,
- ul. Welecka naprzeciwko "Iskry" przy przystanku PKS,
- ul. Spółdzielców (przy garażach).
Skarbimierzyce
- koło placu zabaw przy blokach
- na chodniku przed sklepem
Dołuje
- na skrzyżowaniu ul. Bławatkowej z ul. Makową przy trafostacji
- na terenie przy basenie przeciwpożarowym
- przy przedszkolu
Kościno
- w okolicy przystanku
Redlica
- w okolicy placu zabaw
Wąwelnica
- na terenie koło kościoła
Lubieszyn
- na placu przy przystanku, obok lecznicy

Kontenery podstawiane będą w godz. 7:00 -10:00 i zabierane zaraz po zapełnieniu, dodatkowe kontenery nie będą podstawiane. Do pojemników zabrania się wrzucania wszelkich odpadów niebezpiecznych, m.in. eternitu, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów budowlanych (tj. gruzu, papy, styropianu, wełny mineralnej) oraz opon. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz opony można ustawiać przy kontenerach. Zużyte opony od samochodów można też nieodpłatnie oddać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie.

Już wkrótce pozbycie się dużych odpadów, zużytego sprzętu czy opon ułatwi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który powstaje w sąsiedztwie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Do punktu będzie można oddawać m.in. odpady zielone, przeterminowane leki, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane z drobnych remontów, a także przepracowane oleje i opakowania po farbach.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama