Zaloguj się | Rejestracja

Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy 2018 - fotorelacja

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., godz. 10:09  |  Wersja do druku

W sobotę, 9 czerwca odbył się Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy Dobra - Blankensee. W wyprawie szlakiem Elizabeth von Arnim wzięło udział ponad 200 rowerzystów z Polski i Niemiec. Było dużo dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń.Zapisy do udziału w rajdzie zaczęły się po godz. 9 na terenie boiska sportowego przy ul. Sportowej w Dobrej. Łącznie zgłosiło się ponad 200 osób, w tym małe dzieci z rodzicami oraz seniorzy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Można też było napić się gorącej kawy lub herbaty.

Uczestników rajdu powitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Alfons Heimer. Po powitaniu wszyscy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Reklamy Google:


Rajd rozpoczął się po godz. 10. Trasa liczyła około 10 kilometrów i prowadziła przez malownicze tereny gmin Dobra i Blankensee. Po powrocie do Dobrej na uczestników czekał poczęstunek i rajdowy tort. Strażacy z OSP Dobra zaprezentowali też umiejętność błyskawicznego rozwijania linii gaśniczej.

Rajd zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej w Dobrej, Komisariatu Policji w Mierzynie, strażacy z OSP Dobra i Blankensee oraz ratownicy medyczni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą prezentujemy poniżej.

Organizatorami rajdu byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller. Impreza została zorganizowana w ramach projektu nr FMP-0184-18 "Szlakiem Elizabeth - Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy i Piknik Rodzinny". Celem projektu było umacnianie kontaktów sąsiedzkich po obu stronach granicy, podtrzymywanie współpracy w zakresie sportu, kultury oraz integracji społecznej, promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego, wspólnego dziedzictwa kulturowego i wspólnej marki obu gmin.

Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy Dobra - Blankensee - 9 czerwca 2018 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama