Zaloguj się | Rejestracja

Naukobus odwiedził szkołę w Mierzynie

środa, 06 czerwca 2018 r., godz. 10:15  |  Wersja do druku

Uczniowie szkoły podstawowej w Mierzynie mieli okazję wziąć udział w naukowym projekcie, które przygotowało Centrum Nauki Kopernik. 4 i 5 czerwca do szkoły zawitał Naukobus wraz ze stacjami badawczymi i naukowymi zagadkami. Były wyścigi walców, łamigłówki, kule magdeburskie, wirujące krzesło, zawieszona piłka, kula plazmowa i człowiek układanka.W ramach programu "Nauka dla Ciebie", realizowanego wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu odwiedzi 160 małych miejscowości w całej Polsce. W projekcie weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli.

Reklamy Google:


4 i 5 czerwca Naukobus pojawił się w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie. Na terenie sali gimnastycznej rozłożono naukowe stacje badawcze. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować, odkrywać prawa i zasady, które rządzą światem i poszerzyć swoją wiedzę poprzez dobrą zabawę. Były wyścigi walców, łamigłówki, kule magdeburskie, wirujące krzesło, zawieszona piłka, kula plazmowa i człowiek układanka. Można było sprawdzić, które przedmioty spadną wcześniej, poznać tajniki szyfrowania, jak powstaje film i posłuchać jak brzmi echo.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji - siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Taką właśnie możliwość daje Naukobus, który przyjeżdża do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole.

Dzięki projektowi dzieci z małych miejscowości będą mogły samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania "Naukobus", które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus w szkole podstawowej w Mierzynie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama