Zaloguj się | Rejestracja

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w gminie Dobra

poniedziałek, 04 czerwca 2018 r., godz. 09:58  |  Wersja do druku

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał Gminie Dobra dofinansowanie w wysokości 8 milionów złotych na wykonanie projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra". Pieniądze zostaną przeznaczone na siedem inwestycji w naszej gminie.W ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gm. Dobra" przebudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Redlicy (etap III) oraz zmodernizowana stacja uzdatniania wody w Buku. Wybudowane też zostaną ok. 5,94 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 1,99 km sieci wodociągowej. Dzięki tym działaniom prawie 700 użytkowników skorzysta z ulepszonego oczyszczania ścieków - taka sama będzie liczba nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej. Z kolei 61 użytkowników będzie korzystało z ulepszonego zaopatrzenia w wodę.

Całkowity koszt projektu to nieco ponad 16 mln złotych, z czego dofinansowanie środkami UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przekracza 8 mln złotych. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec 2020 roku.

Realizacja projektu wiązać się będzie z osiągnięciem następujących celów:
• poprawa warunków życia i zdrowia mieszkańców poprzez poprawę funkcjonowania systemu kanalizacji sanitarnej oraz umożliwiającą podłączenie do niej budynków mieszkalnych (podwyższenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego i epidemiologicznego),
• poprawa warunków życia i zdrowia mieszkańców, poprzez poprawę jakości i niezawodności dostaw wody przeznaczonej do spożycia, bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyka awarii urządzeń niezbędnych do produkcji wody pitnej oraz jej przesyłu,
• stworzenie podstaw do pobudzenia wzrostu gospodarczego poprzez umożliwienie rozwoju sieci kanalizacyjnej,
• poprawa konkurencyjności gospodarczej regionu dzięki zapewnieniu warunków do powstania nowych podmiotów gospodarczych na terenie aglomeracji.

Reklamy Google:


Dofinansowane przedsięwzięcie obejmuje dwa zadania polegające na budowie sieci kanalizacyjnych:
• Budowa kanalizacji sanitarnej w zlewni przepompowni ścieków PS Nowa wzdłuż ulic Zgodnej, Tytusa, Kokosowej i Ozdobnej na terenie Mierzyna o łącznej długości sieci grawitacyjnej i przyłączy wynoszącej 1,39 km. Inwestycja została zaplanowana do realizacji.
• Budowa kanalizacji sanitarnej (nowy przesył) od przepompowni Nowa w Mierzynie do oczyszczalni ścieków w Redlicy o łącznej długości sieci grawitacyjnej i przyłączy wynoszącej 4,55 km. Zadanie zostało już wykonane.

Ze środków NFOŚiGW dofinansowane zostaną również trzy inwestycje obejmujące budowę sieci wodociągowej:
• Budowa sieci wodociągowej w ulicy Łąkowej w m. Wołczkowo o łącznej długości sieci wodociągowej i przyłączy wynoszącej 1,25 km. Zadanie zostało już wykonane.
• Budowa sieci wodociągowej w ul. Sportowej w Dobrej o łącznej długości sieci wodociągowej i przyłączy wynoszącej 0,33 km. Zadanie zostało już wykonane.
• Budowa sieci wodociągowej w ul. Sportowej etap II w Dobrej o łącznej długości sieci wodociągowej i przyłączy wynoszącej 0,41 km. Zadanie zostało zaplanowane do realizacji

Dofinansowane zostaną również dwie inwestycje kubaturowe:
• Rozbudowa hydroforni i urządzeń w Buku zgodnie z projektem - etap II. Inwestycja jest obecnie w trakcie realizacji - więcej informacji.
• Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Redlicy - III etap. Projekt zakłada rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków docelowo do przepustowości maksymalnie 6000 m3/d. Inwestycja jest obecnie w trakcie realizacji.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama