Zaloguj się | Rejestracja

Przedszkole i żłobek "Słoneczny Sad" w Dołujach

piątek, 25 maja 2018 r., godz. 14:25  |  Wersja do druku

Ruszyły zapisy do nowego przedszkola i żłobka "Słoneczny Sad". Nowa placówka edukacyjna dla najmłodszych dzieci powstała w Dołujach. W żłobku będą prowadzone 2 grupy dzieci w wieku 1+, a w przedszkolu w wieku 2,5+ (również 2 grupy). Placówka rusza już od 1 września 2018 r.Placówka w Dołujach powstała dzięki współpracy i kilkuletniemu doświadczeniu dwóch prężnie działających żłobków: Niepublicznego Żłobka Myszki Miki w Poznaniu oraz Niepublicznego Żłobka i Punktu Przedszkolnego Nana - Akademia Maluszka w Szczecinie. To właśnie doświadczenie zdobywane przez lata, opierające się na wszechstronnym działaniu na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci stanowi największy atut nowego przedszkola.

"Nasza placówka dostosowana jest do wieku i potrzeb rozwojowych podopiecznych nie tylko pod względem wystroju i wyposażenia wnętrz, ale także zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz swobody. Ponadto stawiamy na współpracę z rodzicami poprzez warsztaty, dni otwarte, radę rodziców, zebrania i prywatne konsultacje. Umożliwiamy holistyczny rozwój dzieci dzięki kadrze pedagogicznej posiadającej niezbędne kompetencje oraz chcącej nieustannie wzbogacać swój warsztat i umiejętności. Opiekunowie oraz nauczyciele posiadają wsparcie w postaci specjalistów zatrudnionych w naszej placówce, takich jak: logopeda, psycholog, położna. W naszych progach dzieci czują się jak w rodzinnym domu dzięki przyjaznej atmosferze, ciepłym i pogodnym opiekunom/nauczycielom oraz swobodzie wyrażania siebie. Naszym celem jest zarażenie dzieci miłością do edukacji poprzez zabawę, zachęcenie do podejmowania aktywności poznawczej i do odkrywania tego co nieznane. W tym celu korzystamy z różnorodnych metod, technik i form pracy" - informują właściciele "Słonecznego Sadu".

Multisensoryka

W nowym przedszkolu odbywać się będą zajęcia z multisensoryki, które wspierają rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Zajęcia mają charakter rozwojowy (wspierają całościowy rozwój dziecka), profilaktyczny (zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych związanych z tzw. deprywacją sensoryczną, czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju), przesiewowy (obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka, jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej), i edukacyjny (rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę).

Podczas zajęć z multisensoryki dzieci w naturalny sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych, co odpowiednio i całościowo stymuluje ich rozwój. Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój dziecka, są świetną zabawą dla maluchów. Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Polsce, podczas których można dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo bawić się z dzieckiem, żeby całościowo wspierać jego rozwój. Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata.

Zajęcia prowadzone będą według autorskiego programu Aleksandry Charęzińskiej.

Dlaczego warto wybrać "Słoneczny Sad"

Placówka znajduje się w dużym, nowoczesnym budynku. Sale są jasne i przestronne. Przed budynkiem znajduje się parking dla rodziców, a na terenie przedszkola plac zabaw dostosowany do wieku dzieci. Dzięki placówce dzieci mają możliwość poznawania świata za pomocą praktycznych działań, eksploracji, obserwacji, eksperymentowania oraz podejmowania własnej aktywności poznawczej, poprzez zajęcia edukacyjne przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zdobywają kompetencje niezbędne do podjęcia nauki na wyższych szczeblach edukacji, stają się samodzielne nie tylko pod względem podstawowych czynności higienicznych, ale także związanych z codziennym funkcjonowaniem, uczą się współżycia w grupie rówieśniczej i nie tylko, zyskując dzięki temu kompetencje społeczne takie jak: empatia, współpraca, otwartość na innych ludzi, tolerancja, szacunek itp., poznają naturę i przyrodę dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu, podejmują decyzje, dokonują wyborów stając się współtwórcami procesu edukacyjnego, wzbogacają bagaż doświadczeń dzięki różnorodnym zajęciom opartym o zmysłowe poznanie, umożliwiające kształtowanie postawy twórczej, poczucia estetyki, samorealizacji oraz dziecięcych zainteresowań, rozwijają się nie tylko pod względem poznawczym, społecznym, fizycznym czy ruchowym ale również emocjonalnym i psychicznym.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę.

Informacje i zapisy

Placówka znajduje się przy ul. Słoneczny Sad 49 w Dołujach. Przedszkole i żłobek będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17. W żłobku będą prowadzone 2 grupy dzieci w wieku 1+, a w przedszkolu w wieku 2,5+ (również 2 grupy). Placówka rusza już od 1 września 2018 r. Czesne w żłobku i przedszkolu wynosi 400 zł.

Przedszkole i żłobek "Słoneczny Sad" realizuje projekt unijny. Osoby spełniające warunki projektowe, będące bezrobotne lub bierne zawodowo, na dzień 1 września będą miały czesne w kwocie 350 zł/mies. przez okres realizacji projektu.

Zapisy już trwają - zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 535 200 233.

Przedszkole i żłobek "Słoneczny Sad":


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Artykuł promocyjny

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama