Zaloguj się | Rejestracja

Rajd pieszy "Wiosna na Pograniczu" - fotorelacja

czwartek, 17 maja 2018 r., godz. 11:01  |  Wersja do druku

W sobotę, 12 maja w Stolcu odbył się Rajd Pieszy "Wiosna na pograniczu", organizowany co roku dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu naszej gminy. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 osób podzielonych na 6 drużyn. Rajd przygotowali członkowie Koła PTTK nr 39 "Gryfici" przy Placówce SG w Szczecinie, pracownicy Urzędu Gminy Dobra i strażacy z OSP w Dobrej.Uczestnicy rajdu pokonali pieszo 5-kilometrową trasę, która prowadziła malowniczymi alejami kasztanowymi i lipowymi, pomiędzy Stolcem a Rzędzinami. Podczas trasy drużyny miały do wykonania zadanie przyrodnicze. Jeden z punktów kontrolnych znajdował się w urokliwym parku w Stolcu, pod najstarszym na Pomorzu cisem "Barnimem". Start i meta imprezy znajdowały się na boisku w Stolcu, gdzie zorganizowano przeróżne konkurencje sportowe i artystyczne. Na wszystkich czekał poczęstunek turystyczny.

Reklamy Google:


Z uwagi na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas rajdu nie zabrakło elementów niepodległościowych. Był konkurs historyczny pt. "Ojcowie Niepodległej", gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością najważniejszych postaci związanych z odzyskaniem niepodległości w 1918 r. Dla uzdolnionych artystycznie zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Moja Niepodległa", który wygrała Ola Supernak (LZS Stolec), przed Anią Szczepańską (PSP w Dołujach) i Anielą Wysługocką (PSP w Dobrej). Przyznano także dwa wyróżnienia. Ponadto drużyny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w konkursie piosenek patriotycznych pt. "Na Niepodległą nutę". W ocenie sędziów najlepsze wykonanie pieśni legionowej "My pierwsza brygada" zaprezentowali uczniowie z PSP w Mierzynie, która zajęła pierwsze miejsce, przed PSP w Dobrej i PSP w Rzędzinach.

Dla uczestników rajdu zorganizowano jeszcze m.in. biegi w workach i konkurs na największego żarłoka. W ogólnej klasyfikacji rajdowej najlepsza okazała się drużyna z PSP w Dobrej, która zajęła pierwsze miejsce przed drużynami PSP w Dołujach i LZS w Stolcu. Zwycięzcami imprezy okazali się jednak wszyscy uczestnicy rajdu, którzy w ciepły, sobotni dzień wspólnie spędzili czas na łonie przyrody w otulinie rezerwatu "Świdwie".

Rajd zorganizowali członkowie Koła PTTK nr 39 przy Placówce Straży Granicznej w Szczecinie oraz pracownicy Urzędu Gminy Dobra i strażacy z OSP w Dobrej.

Źródła: mjr SG dr Artur Ochał, UG Dobra

Rajd pieszy "Wiosna na Pograniczu" - 12 maja 2018 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama