Zaloguj się | Rejestracja

Nowa i większa szkoła podstawowa w Dobrej

poniedziałek, 07 maja 2018 r., godz. 05:04  |  Wersja do druku

Zakończyły się prace budowlane przy rozbudowie szkoły podstawowej w Dobrej. Nowe, kolorowe budynki edukacyjne można zobaczyć przy ulicy Poziomkowej. Teraz wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Uczniowie będą mogli korzystać z nowych sal lekcyjnych już od września.Prace budowlane przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" - Przemysłówka Sp. z o.o., z siedzibą w Bydgoszczy. Po 3 miesiącach gotowe już były fundamenty nowych budynków edukacyjnych, a w marcu 2017 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

"Codziennie patrzymy na budowę i już nie możemy się doczekać przeprowadzki do nowych budynków" - mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Beata Szałkiewicz.

"Jesteśmy gminą, w której szkół się nie zamyka, tylko buduje. Szkołę podstawową w Dobrej budujemy właściwie od podstaw. Pierwszy dzwonek w nowym budynku powinien zabrzmieć już we wrześniu 2018 roku" - zapewniała wójt Teresa Dera, która sama uczyła się w szkole podstawowej w Dobrej.

Reklamy Google:


Po 21 miesiącach, w kwietniu 2018 roku zgodnie z harmonogramem zakończono prace budowlane. W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna wraz z widownią, magazynem na sprzęt sportowy i częścią sanitarną. Wybudowano również dwa budynki edukacyjne, w których znajdują się dodatkowe sale lekcyjne, toalety wraz z prysznicami i toaletami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, pracownia językowa, pracownia komputerowa, pomieszczenia przeznaczone na świetlice szkolne, pomieszczenia przeznaczone dla punktu przedszkolnego (dla 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat) wraz z zapleczem sanitarnym i szatnią dla dzieci, stołówka dla uczniów wraz z zapleczem kuchennym, pokój nauczycielski, sekretariat i pokój dyrektora, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Koszt rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej wyniósł 12 milionów złotych. Dzieci z Dobrej i okolicznych miejscowości będą mogły korzystać z nowych budynków szkolnych od początku nowego roku szkolnego.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, a w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu. Wyremontowano też szkołę w Dołujach.


Rozbudowa szkoły podstawowej w Dobrej - zobacz film:


Zakończyła się rozbudowa szkoły podstawowej w Dobrej:

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama