Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Leśnika i wspólne sadzenie drzew

piątek, 27 kwietnia 2018 r., godz. 18:49  |  Wersja do druku

Z okazji Dnia Leśnika i obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się uroczyste rozpoczęcie akcji odnowienia lasu. Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe wspólnie posadzili łącznie około 1000 drzew.Akcja odnowienia lasu, która odbyła się 14 kwietnia w sąsiedztwie miejscowości Poddymin (między Stolcem a Dobieszczynem), rozpoczęła się od przywitania uczestników przez organizatorów. Następnie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe poprowadzono na wcześniej przygotowane rzędy, oznaczone dębowymi słupkami. Wypisano na nich imiona dzieci, które miały sadzić drzewa.

Uczestnicy akcji zostali przeszkoleni z zasad prawidłowej techniki odnowienia lasu. Łącznie posadzono około 1000 dwuletnich drzew gatunku buk purpurowy. Po zakończeniu pracy organizatorzy przygotowali wspólne ognisko z kiełbaskami, napojami i słodkościami.

Reklamy Google:


Później dzieci i młodzież pojechali autami terenowymi na wycieczkę do lasu, gdzie zobaczyli paśnik dla zwierzyny płowej, miejsce, gdzie mieszkają bobry oraz piękne fragmenty Puszczy Wkrzańskiej. W tym czasie dorośli, którzy zostali przy ognisku, rozwiązywali krzyżówkę oraz rebusy związane z ekologią. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominki oraz drzewko w doniczce, aby mogło posadzić je w swojej okolicy.

Organizatorami akcji byli: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek filia w Stolcu, Nadleśnictwo Trzebież, Klub Pojazdów Zabytkowych-Szczecin oraz LZS "Grom" Stolec. Organizatorzy zaplanowali przygotowanie płyty pamiątkowej odnoszącej się do akcji. Kolejne wspólne sadzenie drzew już w przyszłym roku.

Źródło: Luiza Supernak

Dzień Leśnika i wspólne sadzenie drzew:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama