Zaloguj się | Rejestracja

Wandale na terenach rekreacyjnych w gminie Dobra

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., godz. 18:22  |  Wersja do druku

W ostatnich dniach miała miejsce kolejna dewastacja urządzeń na jednym z parkingów leśnych w gminie Dobra. Tym razem wandale zniszczyli urządzenia małej architektury na parkingu usytuowanym przy ul. Lipowej w Wołczkowie. Miejsca rekreacyjne bardzo często są też zaśmiecane odpadami komunalnymi i budowlanymi.W gminie Dobra zlokalizowanych jest pięć parkingów leśnych. Służą one mieszkańcom, którzy przed wejściem do lasu mogą pozostawić na nich swoje pojazdy. Z parkingów często korzystają też rowerzyści i spacerowicze, w tym także dzieci.

Niestety, podczas ostatniego weekendu na parkingach leśnych nasiliły się akty wandalizmu. Tereny mające pełnić funkcje rekreacyjne stały się miejscem biesiadowania amatorów mocnych trunków, którzy pozostawili po sobie butelki i inne śmieci. Taka sytuacja miała miejsce m.in. na terenie parkingu leśnego przy ul. Lipowej w Wołczkowie. Teren został uprzątnięty, a już następnego dnia został doszczętnie zniszczony kosz na śmieci, stanowiący element tzw. małej architektury.

Reklamy Google:


Celem ataków nieznanych sprawców bardzo często staje się również miejsce rekreacyjne przy oczku wodnym w Bezrzeczu. W tym miejscu notorycznie podrzucane są wszelkiego rodzaju odpady komunalne i budowlane. Pokaźne ilości śmieci są wywożone z tego miejsca przez pracowników urzędu kilka razy w miesiącu.

"Zwracam się do wszystkich mieszkańców gminy Dobra o zgłaszanie na Policję (tel. 91 311 88 17) lub do Straży Gminnej w Dobrej (tel. 91 311 52 56) wszelkich zauważonych aktów dewastacji lub innych niepokojących wydarzeń na terenach pełniących funkcje rekreacyjne. Tylko działając wspólnie możemy powstrzymać wandali i osoby zaśmiecające naszą gminę" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Akty wandalizmu w gminie Dobra:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama