Zaloguj się | Rejestracja

Rajd rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., godz. 06:35  |  Wersja do druku

W weekend, 21-22 kwietnia Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowała ósmą już edycję rajdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego. Jest to największe wydarzenie turystki rowerowej na Pomorzu Zachodnim, które gromadzi rowerzystów z różnych regionów Polski i z zagranicy. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 400 miłośników jednośladów.Rowerzyści w dwa dni pokonali 270 kilometrów jadąc szlakiem wokół Zalewu Szczecińskiego. Trasa prowadziła przez Pomorza Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu jechali turystycznym tempem i wspólnie delektowali się pięknem okolic zalewu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała policja. Dzięki sprawnej pracy funkcjonariuszy rajd nie był uciążliwy dla innych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy dziękują Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie za koordynację tych działań.

Wyjazd odbył się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Reklamy Google:


Większość uczestników rajdu otrzymała profesjonalne koszulki kolarskie, które będą promować Pomorze Zachodnie oraz szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego. Koszulki zostały ufundowane przez sponsorów: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta w Szczecinie, Polskie Terminale S.A., Klaster Morski Pomorza Zachodniego S.A., Mio Polska, DGS Poland, Berlin Döner Kebap oraz T-CONSULT Nowoczesna Księgowość.

Tradycją gryfusowego rajdu wokół Zalewu Szczecińskiego jest zbiórka środków na rowery dla dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Zbiórka była prowadzona do puszek, ale jeszcze do 25 kwietnia chętni mogą przekazywać środki na ten cel na konto fundacji z tytułem przelewu "Darowizna na rower dla dzieci podopiecznych MOPR". Numer konta Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus: 40 1750 0012 0000 0000 3673 8715. Środowisko rowerowe stara się w ten sposób wspierać osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

"Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego to wspólny sukces około 30 wolontariuszy skupionych wokół Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W tym roku wszystko nam sprzyjało: przepiękna pogoda, żadnych poważnych kontuzji i fantastyczne zabezpieczenie przejazdu rajdu przez policję. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pokazać piękno Szczecina i Pomorza Zachodniego miłośnikom turystyki rowerowej z różnych regionów Polski. Promocja naszego regionu w środowisku rowerowym daje nam ogromną radość i jest jednym z celów naszej działalności" - podsumował rajd Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Źródło: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

VIII rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama