Zaloguj się | Rejestracja

Kolejny kandydat na wójta gminy Dobra

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., godz. 14:19  |  Wersja do druku

Radny Mariusz Lindner planuje wystartować w jesiennych wyborach samorządowych i ubiegać się o stanowisko wójta gminy Dobra. Podczas wyborów zmierzy się z obecną wójt Teresą Dera, która w lutym poinformowała, że będzie ubiegać się o kolejną kadencję.Mariusza Lindnera, związanego m.in. z Tygodnikiem Polickim i dodatkiem GminaDobra.info, popiera Stowarzyszenie My w Dobrej, którego jest prezesem. Poparcia radnemu udzielili też Sołtys Bezrzecza Piotr Piosicki, radny Tomasz Czubara i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn, którego prezesem jest radna Ewa Głowacka. Nie jest jeszcze znany program wyborczy kandydata na wójta gminy.

Dwa miesiące wcześniej Wójt Gminy Dobra Teresa Dera poinformowała, że również wystartuje w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku. Aktualna gospodarz naszej gminy sprawuje swoją funkcję już od trzech kadencji. W tym czasie w naszym regionie doszło do wielu zmian, a gmina Dobra stała się jednym z najchętniej zasiedlanych terenów w regionie.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, podczas wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią, mieszkańców gminy Dobra czekają trzy ważne zmiany. Liczba radnych zwiększy się z 15 do 21, a wybory odbędą się w systemie proporcjonalnym (nie będzie jednomandatowych okręgów). Ma to związek z liczbą mieszkańców w gminie, która przekroczyła 20 tysięcy. Trzecia zmiana dotyczy wydłużenia o rok kadencji - do 5 lat.

Gmina Dobra podzielona została na trzy okręgi wyborcze. Pierwszy obejmuje sołectwa: Dobra, Dołuje (z miejscowością Kościno), Wąwelnica (z miejscowością Lubieszyn), Skarbimierzyce (z miejscowością Redlica), Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk i Grzepnica (z miejscowościami Płochocin i Sławoszewo). Wybierzemy w nim 7 radnych. Wcześniej z tego terenu wybierano łącznie 5 radnych. Drugi okręg składa się z sołectw Bezrzecze i Wołczkowo, gdzie wybierzemy 6 radnych (dotychczas 4). Ostatni, trzeci okręg obejmuje tylko Sołectwo Mierzyn - tutaj wybierzemy aż 8 radnych (dotychczas 6). Łącznie nowa Rada Gminy Dobra będzie liczyła 21 osób.

Gmina Dobra jest jednym z liderów rankingów wśród zachodniopomorskich samorządów. W październiku ubiegłego roku Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking wydatków inwestycyjnych samorządów, zgodnie z którym w latach 2014-2016 średnie roczne wydatki inwestycyjne Gminy Dobra w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły 1188,39 zł. Dało to naszej gminie 79. miejsce na 1559 gmin w całej Polsce - więcej o rankingu.

Gmina Dobra zajęła też wysokie 21. miejsce (z 1559 gmin wiejskich) w rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju opublikowanym w listopadzie ubiegłego roku. Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS - więcej o rankingu.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama