Zaloguj się | Rejestracja

Ogrody Sztuki Elizabeth - rozpoczęcie projektu

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., godz. 07:14  |  Wersja do druku

Gminy Dobra i Blankensee rozpoczęły realizację projektu "Ogrody Sztuki Elizabeth", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Projekt rozpoczął się 7 kwietnia wykładem Małgorzaty Hass-Nogal, znanej architektki krajobrazu.Spotkanie rozpoczynające projekt "Ogrody Sztuki Elizabeth" odbyło się 7 kwietnia w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej. Projekt realizowany przez gminy Dobra i Blankensee otworzyła wójt Teresa Dera.

Podczas pierwszego spotkania odbył się wykład Małgorzaty Hass-Nogal, znanej architektki krajobrazu, projektantki m.in. Ogrodu Różanego w Szczecinie oraz Parku Zdrojowego w Świnoujściu. Wykład dotyczył ogrodów i parków historycznych, znajdujących się po obu stronach granicy. Spotkanie ilustrowane było licznymi zdjęciami z omawianych obiektów. Podczas spotkania zorganizowano też konkurs z nagrodami. Zadania konkursowe polegały na rozpoznawaniu założeń historycznych i ich lokalizacji oraz nietypowych roślin.

Reklamy Google:


W trakcie spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z założeniami projektu "Ogrody Sztuki Elizabeth". Pierwsze warsztaty zaplanowane w ramach projektu zostaną zorganizowane 14 kwietnia w Wołczkowie. Tego dnia rozpoczną się też zajęcia Garden Fitness, które odbywać się będą kolejno w Dobrej, Dołujach i Bezrzeczu.

Do pierwszego etapu projektu zostało zakwalifikowanych 103 uczestników z gmin Dobra i Blankensee. Nabór na zajęcia w okresie czerwiec - wrzesień zostanie wznowiony w maju. Projekt "Ogrody Sztuki Elizabeth" finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Źródła: Izabela Dryjańska, Urząd Gminy Dobra

Ogrody Sztuki Elizabeth - rozpoczęcie projektu:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama