Zaloguj się | Rejestracja

Wycinka drzew między Wołczkowem a Dobrą

czwartek, 05 kwietnia 2018 r., godz. 15:23  |  Wersja do druku

Nowa obwodnica miejska, a może miejsce pod kolejną zabudowę? Wycinka drzew do jakiej doszło na działce położonej wzdłuż drogi powiatowej między Wołczkowem i Dobrą wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszej gminy. Sprawdziliśmy czym było spowodowane usunięcie drzewostanu.Wycinka drzew z terenu liczącej blisko 8000 metrów kwadratowych działki leśnej, położonej wzdłuż ruchliwej drogi powiatowej, zaskoczyła wielu mieszkańców gminy Dobra. Wystarczył jeden dzień prac prowadzonych przez ciężki sprzęt, a krajobraz w tym miejscu uległ nieodwracalnym zmianom.

Z informacji uzyskanych w urzędzie gminy wynika, że za prace odpowiadał właściciel terenu, którym jest Nadleśnictwo Trzebież. Tam też poinformowano nas, że wycinka nie ma żadnego związku z planowaną budową obwodnicy.

Reklamy Google:


Po uprzątnięciu i zaoraniu terenu, w miejsce usuniętych drzew nasadzone zostaną nowe. Prace zaplanowane były już jakiś czas temu i związane były z gospodarką leśną prowadzoną przez Nadleśnictwo Trzebież.

Okazało się również, że podobną formę miała wycinka drzew przeprowadzona w ostatnim czasie w okolicy targowiska w Lubieszynie. Miejsce po usuniętych drzewach ponownie zostanie zagospodarowane jako teren leśny.

Wycinka drzew między Wołczkowem a Dobrą:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama