Zaloguj się | Rejestracja

Kino w Mierzynie. Budowa ma ruszyć w tym roku

środa, 24 stycznia 2018 r., godz. 17:35  |  Wersja do druku

Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa Centrum Handlowego Ster. W nowej części ma znajdować się m.in. kino, restauracje oraz lokale przeznaczone przede wszystkim dla marek modowych. Inwestycja będzie realizowana na działce znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego, w części już na terenie Mierzyna.W październiku 2016 roku firmy Valad Europe (właściciel istniejącej części CH Ster) oraz Mayland Real Estate (właściciel gruntu przy CH Ster) podpisały list intencyjny, w którym wyrażają zamiar wspólnej rozbudowy Centrum Handlowego Ster w Szczecinie. Deweloperem przedsięwzięcia będzie Mayland. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 8 hektarów, znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego, w części już na terenie Mierzyna (gmina Dobra). Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego pozwalającego na realizację inwestycji.

Prace budowlane mają się rozpocząć w ostatnim kwartale 2018 roku. Trwają już rozmowy z przyszłymi najemcami lokali. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2019 roku.

"Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa CH Ster powiększy się z obecnych 43.000 m2 do 67.700 m2, na której znajdzie się 160 najemców. Rozbudowany Ster będzie największym podmiejskim centrum handlowym w Szczecinie, stanowiącym alternatywę dla śródmiejskich galerii koncentrujących obecnie najlepsze marki handlowe. Dzięki czytelnemu układowi jednopoziomowej galerii handlowej, obsługiwanej przez otaczający ją parking na ponad 2000 samochodów i dogodnej komunikacji publicznej, ma to być łatwo dostępny i wygodny obiekt obsługujący Szczecin, Mierzyn i region Pomorza zarówno w Polsce, jak i niemieckiej części Pomorza Przedniego" - poinformowała Anna Skrocka, PR Manager Mayland Real Estate.

CH Ster z powierzchnią ponad 67 tys. m2 będzie największym centrum handlowym w regionie. Powiększone Galaxy ma ok. 60 tys. m2, a Kaskada ok. 43 tys. m2.

Reklamy Google:


Centrum Handlowe Ster w Szczecinie, oddane do użytku w 1999 roku, sąsiaduje z leżącym tu za za granicą miasta Mierzynem, który od kilkunastu lat jest najsilniej urbanizowanym obszarem podmiejskim. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z przejściem granicznym w Lubieszynie jest również najłatwiej dostępnym dla klientów z Niemiec obiektem handlowym Szczecina.

W skład kompleksu handlowego połączonego wspólnym parkingiem wchodzi galeria handlowa z hipermarketem spożywczym "Bi1" oraz sklepami takich marek jak: GoSport, RTVEuroAGD, Empik, Smyk, Sephora, CCC, New Yorker, Rossmann, KFC - łącznie 60 lokali handlowych i usługowych. Obok galerii znajdują się park handlowy z Castoramą, Statoil, stacją obsługi Feu Vert i McDonald’s.

Dodatkowe 25 tysięcy m2 powierzchni rozbudowanej galerii obejmie kino i uzupełniające funkcje rozrywkowe, duża część restauracyjna z 15 lokalami i 400 miejscami siedzącymi oraz 100 lokali przeznaczonych, przede wszystkim, dla najlepszych marek modowych. Inwestycja zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową zlokalizowaną pomiędzy Centrum Handlowym Ster w Szczecinie, a ul. Spółdzielców w Mierzynie.

"Rezygnacja z budowy Alei Słońca ma związek z sytuacją gospodarczą w kraju i jeszcze wieloma innymi czynnikami. Z tych powodów postanowiliśmy razem z firmą Valad Europe rozbudować istniejące CH Ster, korzystając z terenu, na którym miała powstać galeria Aleja Słońca" - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Anna Skrocka z Manager Mayland Real Estate.

Valad Europe jest zarządcą inwestycji specjalizującym się w nieruchomościach. Spółka inwestuje w nieruchomości przemysłowo-usługowe w Wielkiej Brytanii i w Europie. Jej główna działalność to podnoszenie wartości zarządzanymi inwestycjami. Valad Europe zarządza nieruchomościami o wartości 5,3 mld euro w ramach 27 funduszy inwestycyjnych oraz czterystoma nieruchomościami obejmującymi około 4,2 mln m2 i wynajętymi przez około 3 800 najemców. Spółka zatrudnia 200 osób w 22 biurach w 13 państwach europejskich.

Mayland Real Estate jest wiodącym deweloperem i zarządcą dużych obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1995 r. jako spółka Grupy Casino. Mayland oddał do użytku nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku, Rivierę w Gdyni oraz Centrum Serenada w Krakowie. Spółka zarządza obiektami handlowymi i posiada znaczący portfel projektów w całym kraju.

Tak miało wyglądać CH Aleja Słońca - wizualizacja:


Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama