Zaloguj się | Rejestracja

Młodzieżowy turniej tenisa w Dobrej

wtorek, 13 czerwca 2017 r., godz. 07:41  |  Wersja do druku

W piątek, 9 czerwca na kortach tenisowych na Orliku w Dobrej odbył się turniej tenisa dla dzieci i młodzieży. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 11-13 lat i 14-18 lat. W młodszej grupie zwyciężyła Alicja Jaworek, a w starszej Sandra Burnat.

Turniej rozgrywany był tzw. systemem brazylijskim. Od pierwszych meczy pojedynki były bardzo zacięte, a o końcowych rezultatach decydowała minimalna liczba punktów. Mecze owocowały w piękne akcje i nieobliczalne zwroty.

Po trudnej i zaciętej walce w półfinałach w młodszej grupie wiekowej spotkali się Alicja Jaworek i Kuba Krawiec oraz Maks Matecki i Maciej Jezierski. Po pasjonującej grze w finałowym spotkaniu udział wzięli Alicja i Maciej, a o trzecie miejsce grali Maks i Kuba. W meczu finałowym bezkonkurencyjna okazała się Alicja Jaworek, która wygrała cały turniej i zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki oraz nagrody rzeczowe. Drugie miejsce zajął Maciej Jezierski, a trzecie - Maks Matecki.

Alicja Jaworek, triumfatorka z grupy młodszej, otrzymała tzw. "dziką kartę" i mogła wziąć udział w rozgrywkach starszej kategorii wiekowej. Tutaj zawodnicy grali już mecze na całym korcie. Pięknym wymianom towarzyszyła ambitna postawa zawodników, którzy walczyli na całego. Niestety w pierwszym pojedynku kontuzja wykluczyła jedną z faworytek Karolinę Gac. Prawdopodobnie skręciła staw skokowy i nie mogła dalej uczestniczyć w turnieju.

Pojedynki były równie zacięte, jak w grupie młodszej, i nikt nie chciał odpuścić do ostatniej piłki meczu. W finale spotkały się ze sobą Wiktoria Wasiak i Sandra Burnat, a w meczu o trzecie miejsce rodzinny pojedynek między sobą stoczyli Bartek i Alicja Jaworek. W meczu finałowym zdecydowanie lepsza okazała się Sandra Burnat, która pokonała Wiktorię Wasiak 11-4. W małym finale wygrała Alicja Jaworek i zajęła trzecie miejsce. Trzeba nadmienić, że Alicja uwzględniając dwie kategorie wiekowe była bezkonkurencyjna zajmując odpowiednio 1 i 3 miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych z każdej kategorii wiekowej puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane z programu profilaktyka choroby alkoholowej poprzez sport.

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie sportowe w turnieju. Liczymy, że dzięki udziałowi w takiego rodzaju przedsięwzięciach będziecie chętniej korzystali z szerokiej oferty sportowej Orlika. Zapraszamy również na kolejne imprezy sportowe na terenach kompleksu boisk sportowych Orlik Dobra" - poleca Paweł Marciszewski, Animator Sportu w Gminie Dobra.

Źródło: Paweł Marciszewski, Animator Sportu w Gminie Dobra